Proč nechci, aby mi Nova stavěla můj Dům snů

pátek 6. listopad 2009 19:07

Už delší dobu se odhodlávám k tomu napsat textík na tohle téma. S hrůzou jsem sledoval několik prvních dílů realitní soutěže televize Nova - Dům snů. Architektonický projekt, který jsem viděl mě šokoval. Bizardní dům, který se pro život dvojice, která nemá solidní příjem - nehodí. Členitost, nestandardní řešení prostor, to všecho odpovídá spíš moderní dvojici z vyšší střední třídy, než začínajícím manželům, kteří si do právě dokončené stavby pořídí v zápětí děti.

Ty budou lézt všude, jen ne po střeše, kterou budou muset zbytečně a složitě udržovat, protože na ní poroste tráva. Ale dítě se na ni nedostane do pěti až šesti let, protože to by pak kolem dokola střechy domu musela být celkem vysoká ohrada. Jelikož bude maminka sedět s dítětem v obývacím pokoji, kojit ho, přebalovat a žehlit mu oblečeníčko a pleny - silně pochybuju, že zároveň bude udržovat anglický trávník na střeše. I manžel, který se bude denně vracet pozdě z práce, protože na přivaděčích do/z Prahy bude ob den zácpa.

Tvar je otázkou názoru, řešení také, ale ne smysl a využití budoucí stavby. Projekt je jistě moderní a hodí se do nějaké soutěže architektonických návrhů. Ale to je asi vše. Nehodí se k bydlení, není to rodinný dům. Myslím, že mnoho zúčastněných párů to ví, snaží se jen získat pozemek a stavbu poblíž Prahy. A těší se, pokud se jim podaří vyhrát, až všichni vypadnou a oni si to budou moci znovu z valné části přestavět do použitelného stavu.

Myslím, že tohle pan architekt v zápalu boje nedokázal pochopit. 

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora