Veřejní komici

čtvrtek 10. červen 2010 12:47

Čtu si článek na iDnes a začínám se nám smát. Co za komiky jsme to zvolili. Já naštěstí ne, ale našlo se dost lidí, kteří na to měli odvahu. Myslím, že to bylo plýtvání hlasy. Pan John z VV se tu rychle vyrovnává s poslaneckými platy a jinými výhodami. Prý zmenší platy politikům a zmrazí platy státním zaměstnancům. Obojí je v zápětí lehce vyvráceno.

Politici mají různé výhody a jednou z nich jsou náhrady - nemám představu za co, ale náhrady. VV prostřednictvím pana Johna řekli, že je budou vracet, teď zjistili že není kam. Když je nejde vrátit, nezruší je jako zbytečný poslanecký příjem, ale "budou je prý dávat na charitu". Tomu se dá těžko uvěřit, jak dlouho, a jak celé VV apod. Každý z nás potřebuje někdy nějaké větší množství peněz a proč si to občas "nenahradit." Směšná věc.

Stejně tak ta volná jízdenka na dopravu - nezruší ji, ale bude těmito lístky plnit svůj kufr... To je velmi praktické jednání. On vlastně nic rušit nechce, jen se chce bavit. Nic víc v tom nevidím.

A k těm platům státních zaměstnanců - okolní země tyhle platy drasticky zmenšují, protože na ně prostě už nemají. Soukromý sektor strádá a platy se po celých Čechách drasticky snižují, ale naše firma "stát" si platy pouze nezvýší. Jestli je John statečný a chce skutečně něco dělat, ať už konečně vyhodí tu tunu lidí, kterou ten drobeček soukromníků musí živit, ať jim sníží platy a ať zařídí, aby stát na každou kravinu nezakládá firmu, agenturu, komisi, radu, a kdoví co ještě.

A když se zvedne odpor nějakých státních odborů, ať prostě jen neustoupí, uvidíme kolik lidí odejde a kolik se spokojí s menším platem a jistotou místa v teplé kanceláři...

Pak uvěřím, že tahle firma šla do politiky s nějakou snahou o změnu, jinak budou VV ne "čertík", ale "komik", vlastně "šašek".

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora