Tah na branku

pátek 8. duben 2011 07:11

Když to spojení slyším, začnou moje rysy v obličeji tvrdnout, zuby mi potichu skřípou, v ruce se mi objevuje imaginární dýka obřích rozměrů a vrhá se na osobu co to právě řekla, aby jí podřízla krk.

Nevím, kdo to vymyslel, patrně někdo v Americe. Nevím, kdo to použil u nás, ale ten, kdo nemá tah na branku uvedenou v životopise - jako by nebyl. Já mám svou práci rád, dělám pro ni všechno co můžu. Pracovat se snažím co nejlíp a vždycky udělám vše, co je v mých silách. Vypadá to jako reklamní, nebo marketingový textík na vlastní osobu. Ale... Ten kdo má svou práci rád, se tak prostě chová pořád. Jeho práce se mu prostě stává jeho životem a zábavou. Stává se také žroutem času, ale to se už nedá nic dělat. Tah na branku nemá nikdo, jen řádky v našich profesních životopisech. Zbytek je jen přetvářka u přijímacích pohovorů.

Buď má člověk svou práci rád a dělá ji pořádně, pak tah na branku nepotřebuje ani v životopise, nebo svou práci rád nemá a pak mu ta v životopise nepomůže. Stejně ho po měsíci tahu na branku vyhodí. Tuhle větu zase vyslovila jedna paní, co odcházela z ministerstva životního prostředí. Je ve víc než středním věku, stejně jako její kolegové, kteří (odešli/byli odejiti - nevím) podle ní "Tah na branku" mají velký, ale upřímně - v jejich věku je to víc než prázdné slovo, stejně jako v mém (40 let prosím). Tah na branku může mit tak rozpálený chlapík těsně po škole, který se narodil rodičům, kteří ho tou větou krmili od narození. Vidím ten jasný rozdíl, jak oba sedíme někde v personální agentuře a on říká:

  • "Víte (plamen v očích, ruce se mu třesou, tělo by chtělo vyskočit a běhat po stole), já jsme děsněj, mě ta práce tak baví, já když něco dělám, tak mě nikdo nezastaví, já to prostě udělat musím, musím, musím!!" A za pár měsíců firma, které personalistka řěkla: "víte, ten je pro tu práci jako stvořenej, ten má jasnej, obrovskej tah na BRANKU!!"

A já ríkám:

  • "Já (s klidem a pohodou v očích, ruce sevřené, protože jsme nervózní a ta práce mne zajímá) mám svou práci rád a snažím se ji dělat co nejlíp. A věnuju jí tolik času, co můžu." A až popár měsících firma zjistí, kdo z nás se jí hodil víc. Ale možná nezjistí, protože já tuhle stupidní větu v životopise zásadně nemám a možná mě kvůli ní ani nepřijmou...

Já totiž nemám tah na branku!!

V životopise...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora