KKKá

čtvrtek 14. duben 2011 08:53

Nebojte, nebudu se zabývat debatou o tom, jak se sešli ti a oni ve formaci Ká 9, nebo Ká 12... Zajímá mě na těch Káčkách něco jiného. Tak trochu ve mě ty písmenka vyvolávají pocit o tom, jak se chějí naši milí politikové přiblížit něčemu jinému, na zcela jiné úrovni :-)

Když totiž někde poprvé vyskočila zkratka K9, přišlo mi to legrační. Naši pánové ve svém malém rybníčku by se chtěli přiblížit ne jinému malému rybníčku, ani rybníku, ale obrovskému jezeru G7. Nepřipadá vám to směšné? Mě velmi. Trochu mi to připomíná Rusko, které onehdy požadovalo účast na tomto jednání (G7), ale zároveň velmi usilovalo o to, aby se všude okolo začalo ukazovat i označení G8. Polovina světa se smála a říká dodnes né G8, ale G7 a Rusko.

Touha po takové zkratce, která vás podvědomě povýší je smutná. Sama tato snaha vám řekne jen jednu věc - naši politici se musí povýšit sami, protože si nevěří a nevěří, že by je kvůli jejich jednání někdo povýšil, ale bojí se, že je někdo, kvůli jejich jednání poníží. Právem. Tak si rychle pro jistotu přiřadí tuhle báječnou podprahovou skladbičku písmenka a číslíčka.

Chtěl jsem říct, že mi dosavadní jednání trochu připomíná knoflíkovou válku, ale to bych tuhle knihu a ty kluky z písmenek mého dětství urazil (ti si uřezávali knoflíky, ale naši politici si podřezávají krky). Tenhle styl chování a jednání už není ani to, ale spíš bahenní zápas. Jde tu evidentně pouze a pouze o moc a ne o nás voliče a stát. Jo a vyhraje ten, kdo hodí větší kus bahna na toho druhého. Pravda a láska se začala ztrácet a začala vítězit nová sportovní disciplína - hod bahnem.

Sám před sebou se stydím, že jsem je volil.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora