Mlčeti Věci

pondělí 30. květen 2011 08:22

Přes víkend si většinou čtu noviny, nebo se podívám na nějaký film. Ale teď jsem si občas pustil párkrát i reportáž ze sjezdu VV. Mnoho slov, ale žádné o tom, co se dělo poslední měsíce.

Je to takové legrační, ale náš hrdinný investigativní novinář, teď smutná parodie politika a pro mne od neděle i tak trochu smutná parodie člověka. Myslel jsem, že místo toho obrovského hřmotu o tom, co všechno tahle mikro strana chce, uslyším tichý a pokorný hlas, který bude vysvětlovat to co celé Čechy slyšely a co si celé Čechy přečetly v novinách.

A ono nic. Mlčeti zlato je asi totéž jako mlčeti VV.

Ten pocit z celého přenosu, co šel na ČT24 byl něco v tom duchu:

 

  • My jsme ti nej nej nej (jen ne největší, ale nejmenší ano)
  • Když si před námi nekleknete, tak shodíme naše reformy do propasti

 

Keců může mít každý hodně, ale musí být vyváženy činy. Ale tady to už není vidět. Pan předseda mi připadal spíš jako některá postava ze sjezdů té strany, co tu hřímala svoje kecy před listopadem 1989. Ať je klidně hřímá, ale ať jsou i o tom, co se tedy vlastně stalo, proč, co z toho je pravda, kdo půjde za to přes palubu a co udělájí VV proto, aby na ně každý ve státě neplival.

A to jsem tam neslyšel. Je to stejné, jako když Vít Bárta odešel z vlády "proto, aby měl čas na to očistit své jméno a podat vysvětlení". A od té doby padá z VV další a další hnus. A vysvětlení nikde. Snad jen to komické, že všichni byli ožralí.

Mlčeti VV, mlčeti John, mlčeti Bárta, mlčeti čaroděj a žádné zlato jen špína, která asi přestane smrdět, protože je léto a ona uschne bez vysvětlení. A za pár měsíců po dovolených to bude tak, že všichni nebudou říkat, že: "Víte, to bylo takhle...", ale budou říkat: "O čem to mluvíte? To se někdy stalo?"

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora