Ach ty tresty smrti

úterý 31. květen 2011 09:12

V Evropě se teď rozhoduje mezi dvěma tresty smrti. Jihoevropským zemím a středoevropským občanům. Jižní Evropu nenechá padnout nikdo, ale ve střední Evropě budeme pracovat u soustruhů ještě do devadesáti.

Je to takové smutné klišé - stát z Eurozóny požádá o horentní sumu, EU mu ji udělí, on ji nezaplatí a EU mu udělí další. Stačí pár stávek a neshoda v místním parlamentu. Někde se ovšem musí ty peníze vzít. A to se stane tak, že se zmenší tok peněz jinam. Vlastně si teď tvoříme černou díru na peníze, vlastně několik - Řecko, Irsko, Portugalsko - za pár dní, měsíců roků - Itálii a Španělsko.

Tyhle státy se o sebe nedokážou postarat, tak se o ně bude muset postarat jejich maminka EU. Peníze vezme všem okolo, oni je nezaplatí a život zase půjde dál.

Podstatou problému není to jestli oni ty dluhy zaplatí, nebo ne, ale že to odnesou naše ekonomiky a hlavně naši lidé. Chlapci a holky z Řecka mi doslova lezou krkem se svými důchody a stávkami, kdy všechny okolní ekonomiky doplácejí na pohodlí lidí, kteří obrazně "nemusí skoro hnout prstem".

Nemůže přeci někdo ve stejném prostoru odcházet do důchodu po padesátce a někdo po sedmdesátce. Někde mezi nimi je pak ten dluh, kterým si ti lidé ty svoje penze po padesátce zaplatí.

Věřím tomu, že bezzubá vláda Řecka letos zvýšila ty odchody do důchodu až vnukům svých dosud nenarozených dětí. Ale už moje narozené dítě půjde do důchodu těsně před smrtí, nebo do něj nepůjde vůbec.

Tohle je můj naprosto amatérský a jistě velmi špatný a nepřesný pohled na věc.

Ale vidím tu ještě jednu věc - naši politici velice lehce a ochotně zvyšují věk odchodu do důchodu svým občanům, aby se jinde obratem zavázaly dodat část peněz někam, odkud je už jistě nedostanou zpět. Já jako primitiv bych poslal ty země do bankrotu, aby se konečně ukázalo jak je naše evropská ekonomika schopná nebo neschopná reálně fungovat. Vyčistil by se tím vzduch a mlha před očima lidí na jihu. Tyto virtuální přenosy peněz z jedné strany na druhou jsou bezva, ale nenutí lidi v zemích, které je doslova kradou - k ničemu. Pár stávek a zase jim někdo pár miliard pošle...

Jo a ten trest smrti - těm bezva zemím na jihu ho nikdo neudělí, ale našim dětem ho už v parlamentu udělili ochotně.

PS: Někdo si teď jistě řekne, že jsem nezaznamenal, že se ty dluhy a příspěvky řeší pouze v rámci eurozóny - zaznamenal. Ale také jsem zaznamenal, že jinde se tvoří mechanismus - co dělat dále v budoucnu - a v tom už naše země finanční závazek má.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora