Trochu o bouřkách

úterý 19. červen 2012 07:11

Lída V. mi v diskusi psala, jak se těšila na tu bouřku, kterou jsem v minulém článku vyfotil. A ona nepřišla. Tak bysme jí měli nějakou dopřát, co říkáte? Myslím, že je tu pár lidí, kteří si bouřky nepřejí, ale těm bych ji zase rád dopřál já.

Třeba pan Tejc. Začíná spekulovat o tom, jak moc je etické odposlouchávat poslance. Je to velmi etické. A takové spekulace mi znějí jako to, že se pan Tejc začíná bát. A to je dobře.

Zákonodárce je pro mě někdo, kdo koná veřejnou službu za moje peníze, a proto bych si ho jako občan proklepnul vždy a všude ve všem, co udělá. Žádné omezení, naopak, velké rozšíření. To on se postavil na vrchol té společenské pyramidy a to on je placen za to, aby konal veřejně prospěšné dobro. A je za to dobře placen z našich peněz.

  • Jestli to chápe jinak, tak by se měl rychle sebrat a ze sněmovny vypadnout.
  • Jestli si myslí, že je někdo jiný, než obyčejný občan, tak by měl ze sněmovny vypadnout.
  • Jestli si myslí, že je ve sněmovně kvůli něčemu jinému, než kvůli mě - občanovi, měl by se sněmovny vypadnout.
  • Jestli si myslí, že by při odposlechu mohli pání policisté na něj něco vyslechnout, měl by ze sněmovny vypadnout.

Sněmovna a páni zákonodárci (až na vyjímky) jsou pro mě teď jen budova bez obsahu a to co tam dělají se evidentně točí spíše okolo nich, než okolo nás a státu. Měli by tedy nějak obnovit svoji reputaci např. tím, že detailně písmenko po písmenku, domeček po domečku, IČO po IČU rozeberou a zpřístupní svoje životy, životy svých rodin a rodin jejich okolí, jinak pro mě bude poslanecká sněmovna ne vrchol společenské pyramidy, ale jen ta hromada, co má každý zemědělec za domem na zbytky potravin a exkrementů, nic víc.

Milý pane Tejci, teď nejste na vrcholu společenské, ale pouze mocenské pyramidy - jako zákonodárce byste měl být na vrcholech obou. Zasloužíte se o to tím, že do detailů zpřístupníte svoje životy a ukážete, že jste jako poslanci slušní lidé, kteří jsou slušní teď, a slušní byli v minulosti a slušní být chtějí i v budoucnu - jinak nemáte ve sněmovně co dělat a zabalení do další utility už vám nepomůže.

Teď jste pro mě jen někdo, kdo se začal bát další bouřky. Ale ne té, která včera přišla od nás do Prahy, ale té která možná přijde od těch mikrofonů ve vašich obývácích, které tam třeba už instalovali naši noví páni policisté.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora