Proč jsem nevolil...

pondělí 22. říjen 2012 18:33

Tak i já jsem se rozhodl, že řeknu svým politikům, proč jsem je nevolil... Je to vcelku jednoduché a myslím, že se jim to asi nebude líbit, bylo to proto, že...

Proto, že nesplnili to co mi slíbili. Jsem pravicový volič a byl bych rád, kdyby v naší zemi nevládli komunisté. To jen na úvod, ale... V krajských volbách jsem volil ODS už principu, aby se nadvláda ČSSD v Plzeňském kraji už neprodlužovala. to se mi povedlo, ODS v Plzni volby vyhrála, ale asi tady vládnout nebude. No co se dá dělat.

Ale pak byly volby senátní a tam jsem šel volit s úvahou, budu volit všechny, kromě ODS. Tak jsem si vybral pana Lobkowicze. Není z ČSSD, není z ODS, není z KSČM.

Senátní mandát totiž za ODS obhajoval pan Sefzig, ten pán, který místo aby založil kancelář ve svém skromném sídle, tak si ho pronajal sám sobě u sebe a vyinkasoval tak zbytečně na můj úkor pár miliónů koun navíc. To tu nadzvedlo celý okres. Nikdo ho nemá rád - nikdo nemá rád tohle jednání, když se tu lidé plazí po zemi a vidí, jak jejich politický reprezentant hrabe pod sebe peníze, které by se tu hodily každé mámě, nebo tátovi, důchodci, jakémukoli nezaměstnanému...

Pamatuju si ten naštvaný a nenávistný obličej v nějaké reportáži v tv, když se ho na to ptali reportéři ČT, proč si to pronajímá sám sobě, když by nemusel... A od té doby jsem se přestal zajímat o to co kde dělá, jestli to dělá dobře nebo špatně, ale věděl jsem, že už ho nikdy volit nebudu.

Pan Lobkowicz, doufám, by si svou kancelář na některém sídle sám sobě nepronajal... Snad.

Do dalšího kola prošla paní Emmerová a někdo z KSČM, už jsem nešel volit ani jednoho, abych jim nezvýšil volební účast a tím jejich kredit.

Bylo to totiž takové groteskní, já ani nevím, jaký měla která politická strana volební program, jaký měl který kandidát volební program, nidko z nich, už se ani neobtěžoval něco slíbit, jen pár vět v tv na konferencích, ale žádná deklarace toho CO konkrétního by strana, nebo kandidát chtěli prosazovat po svém zvolení...

Připadá mi, že politicky a jejich strany berou voliče/občany pouze jako někoho, kdo je pro příště na dalších pár let potvrdí v jejich pohodlných křeslech a už jim ani nezkouší nic slibovat.

Je mi z toho všeho špatně.

Je mi z nich špatně.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora