Trochu slov ke slovům paní Miroslavy

sobota 3. listopad 2012 18:39

Dnešní den jsem byl ráno nakupovat a odpoledne jsem ztvrdnul u tv, poslouchaje projevy politiků na kongresu ODS. A ten nejlegračnější byl projev naší sv. paní Miroslavy Němcové. Je to jistě skvělý taktik, na svůj věk, krásná žena, ale nějaká "ale" tam jsou... A není jich málo.

Předně, stejně jako všichni říkala v podstatě totéž - ODS ztratila důvěru voličů, je třeba sebereflexe, je třeba obměny, lidí, kteří by měli důvěru a kredit, atp.

Ale neřekla, "já", i já za to můžu. Už asi ani já nemám ten kredit (ne nemáš), už i já jsem součástí problému (ano jsi) a měla bych dát místo někomu, kdo ODS nepotáhne dolů (jako ty), ale zkusí jí tohle všechno vrátit.

Paní Miroslava tak trochu neakcentuje to, že ona je 1. místopředsedkyní ODS, to že ona je ten sice hezký, přece jen dinosaurus, pro jejichž odvolání volali na začátku této volební éry politici z VV, s.r.o. Jen pěkné šátky a hezký účes nestačí. Paní Miroslava má jistě milou tvář, kultivované vystupování, ale má jednu velkou chybu, vidí se tak trochu bokem problému. Je sice 1. místopředsedkyně ODS, vidí, jak ji lidé přestávají věřit, protože je podvádí svým volebním programem, ale necítí se za to nijak zodpovědná. I ona je součástí toho problému, i ona je ten člověk, který teď chce hlasovat za už několikáté zvýšení daní. I ona, i když si to nemyslí.

Tak trochu mi připomíná sv. Anežku českou (nevím jestli č nebo Č), tak nějak se cítí být státnící, ale někde v oblacích a mimo problém, přestože je jeho tvůrcem.

Víte paní Miroslavo, pokud byste chtěla, aby se ODS obměnila, aby se jí vrátil kredit, abych jí možná někdy opět volil (což nebudu tak dvoje, troje volby) tak první co byste udělala by bylo to, že dáte svou fci k dispozici a uznáte svou chybu. A tím nemyslím jen vás, ale i většinu ODS sněmovny...

Je třeba udělat pár věcí:

  • Plnit to co jste slíbili - např. to,že nebudete zvyšovat daně, a když už je zvýšit musíte, tak ne 3x, ale jednou.
  • Přestat kecat a začít jednat.
  • Zbavit se lidí, kteří vám ten kredit kazí a říct, že jsou svině.
  • Generačně obměnit celou ODS, protože vás všechny už moc za těch dvacet let zkorumpovala absolutně.
  • A pokud se něco nepovede, tak přestat nést tu báječnou pofidérní a bezzubou politickou zodpovědnost, ale nést jako každý normální člověk, zodpovědnost hmotnou.

Dokud se toto nestane, tak nemá smysl ODS volit, protože přes veškeré řeči, to nebude ODS nová, ale ta vaše zkorumpovaná stará. Takže pokud někomu z vás jde o ODS a o toho legračního panáčka voliče, tak uvolněte svoje místa lidem, kteří ještě nějaký kredit mají, a lidem, kterým o ten stát jde. Váš hezký šátek vás ani nás nezachrání. Zkuste se zamyslet a reálně si říct, jestli vám jde o poslanecké náhrady a plat, nebo o tenhle náš stát a lidi v něm.

Já jsem obyčejný malý živnostník (a pravicový volič) a mám jen jedno právo, jednou za čas někde někoho zvolit, pak už je můj vliv na chod tohoto státu mimo, ale naštěstí se bez toho našeho hlasu neobejdete. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, proč se tak stalo, že se ODS řítí za ODA a VV atp. Je to tím, že přestala plnit svoje sliby, přestala podřizovat svoji politiku zájmům státu, ale zájmům svým a svého okolí. Začněte dělat to co jste slíbili, ale ne vy, paní Miroslavo, ale už jiná ODS, pak možná někdy vás zase jednou zvolím.

My totiž už cedíme krev (vaše "pot a slzy", kterými se tam ohání každý druhý řečník, už cedíme) a plazíme se po zemi a vidíme jen jedno, jak nám zase zvýšili daně. Ale nevidíme žádné řešení, žádný rázný krok, nikoho ve vězení, ačkoli by vás tam mělo sedět moře...

Jestli vám záleží na státu a na lidech, jděte psát paměti, já si je rád přečtu, ale uvolněte místo jiným...

 

 

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora