Ach ta Peake...

pátek 16. listopad 2012 15:15

Zase si sedím, pracuju si a najednou v Radiožurnálu debatuje pan redaktor s naší paní vicepremiérovou. A snaží se z ní dostat nějaký názor na to, že je to vlastně bezvýznamná strana a že se chová jako by měli v senátu i parlamentu většinu. Je to legrace poslouchat...

Já bych byl rád, aby už z principu tahle vláda padla, paní Peake vy-padla, Věci Bártovy vypadly a zbyly nám v parlamentu a vládě strany a lidi, kteří/ré už jsou za ta léta přečtení/né a u kterých víme, co od nich můžeme očekávat.

Myslím, že tímhle poskakováním a pokřikováním o tom, jak je LIDEM "rovnocenný partner" se těch pár lidí a zvlášť lidé v jejich čele, jen zesměšňují. Myslím, že by měli mít ministerstvo kultury, tam možná nic nezkazí ani neovlivní a možná jednu zbytečnou paní vicepremiérovou bez portfeje. To neodpovídá ani zdaleka jejich významu - a byl by klid. Být jazýčkem na vahách je bezva pozice, ale nesmí se přeceňovat, zvlášť bez voličské a mocenské základny. A tu LIDéM nemají. Tímhle poskakováním si jen naštvou lidi okolo sebe a ti nebudou chtít volit, ale budou chtít nevolit - je.

Možná si neuvědomují, že čím víc budou provokovat, tím více budou destabilizovat vládu a tím rychleji ji pošlou ze Strakovy akademie do historie. A sebe do důchodu, protože do vlády ani parlamentu se těchto pár stovek?? lidí už znovu nedostane. Možná si paní Peake neuvědomila jednu věc - tím, že založila stranu v půlce volebního období a složila ji z lidí co byli zvoleni v rámci jiné volební kampaně a strany, tak nemusela žádnou volební kampaň zaplatit. Kdyby kývala na všechno co jí ODS a TOP09 řeknou další dva roky, tak možná nějakou popularitu za ty dva roky, co ji max. ve vládě čekají - získá. Ale takhle si jen dobrovolně řeže větev sama pod sebou, nikde jinde.

ODS v přístích volbách bude volit méně lidí, ale Nečas a spol. se zase do parlamentu dostanou, ale její mikrostrana se už nedostane nikam, jen do vtipů. I když možná ani tam, protože pan Jiránek umřel. Tohle by si měla paní Peake uvědomit.

PS: Tohle není žádná hlubokomyslná úvaha, ale jen beprostřední reakce a výkřik do blížící se tmy...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora