Další neřízená střela

pátek 23. listopad 2012 12:54

Kterou se stala Klára Samková. Jednou je ve straně a ta má kandidáta, za chvíli poté mu chce konkurovat, když se jí to nepovede, tak chce napadnout zákon. Ale ne proto, že se jí to "nepovedlo", ale "z principu". Nehce destabilizovat stát, ale jde jí o "spravedlnost". Větší absurdárium než naši republiku si už lze těžko představit...

Je to hrozná představa, když si lidé kvůli vlastnímu egu berou jako rukojmí celý stát. A vydávají to za spor o principiální otázku. To je hrozná představa, co všechno člověk dokáže udělat kvůli pozornosti. Trochu mi paní advokátka připadá jako Okamura. Stejné typy osobnosti. Oba věděli, že se prezidenty nestanou, ale oba se zbytečně vydávají do "boje". Ale proč? Podle mého amatérského soudu, čistě kvůli pozornosti. Nevidím v tom nic jiného.

Vždyť i jiní lidé museli sehnat těch 50.000 hlasů a také neměli žádnou zásadní oporu v politice a přesto se jim to v klidu a pohodě povedlo. Paní Fischerová, pan Franz, pan Okamura... Někteří z nich jistě budou mít nějaké chybné podpisy, ale to je otázkou toho týmu a jeho pozornosti při sbírání těch podpisů a také doby, kterou věnovali ke sbírání, kontrole, čemukoli, co bylo třeba ke kvalitnímu ověření toho seznamu.

Uvést lidi v omyl, že chci být zvolena prezidentkou země a pak si jejich podpisy vzít jen jako důvod k zablokování procesu volby, to je dost ošklivé chování. Tahle častá změna postoje je dost velký důvod k tomu, aby člověka jako osobu začali vést lidi méně vážně, s rezervou... Co se asi stane příště.

První co mě napadá je to, že kvůli obhajobě "principů" jedné osoby se naše společnost může dostat do situace, která minimálně destabilizuje naši zemi, rozdrobí pravomoci mezi lidi, kteří na ně nejsou zvyklí, zastaví běžný život v téhle zemi... Kdo bude podpisovat zákony, kdo je bude oponovat, rozběhne se nějaký proces, který může trvat měsíce. A stane se jen jedna věc, někdo tohoto stavu zneužije. Ve svůj prospěch, v náš neprospěch, kvůli ukolení egu jednoho člověka.

Kláro, je mi tě líto...


PS: To mě napadlo při čtení tohoto rozhovoru...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora