Gympl ad absurdum

úterý 27. listopad 2012 08:44

Včera jsem se chvilku díval na Gympl s ručením omezeným. A i ta stála za to. Je alespoň vidět, jak si normální život představuje populace v Praze...

Zachytil jsem totiž v té malé chvíli dialog dvou gympláků, kteří řešili, co budou dělat po škole. Prostě chtěli jít asi na první rande.

  • Kluk: Co budeme dělat?
  • Holka: Já nevím.
  • Kluk: Co jít na pizzu
  • Holka: Tak jo.
  • Kluk: A pak do kina.
  • Holka: To bude fajn.

To by bylo fajn, kdyby na to ten kluk měl. Je totiž z rodiny, která tvoří sestru servírku, co se o něj stará a jejího kluka, místního učitele. Nevím jak sestra financuje svůj život, ale na rande svýho bráchy určitě nemá.

Pizza, ta nejlevnější u nás v regionu stojí 120,- Kč. Krát dvě = 240,- Kč. No a kino? U nás už lze chodit jen do multiplexů a tam stojí jeden lístek 150,- Kč. Krát dvě = 300,- Kč.

Kdyby si dali pizzu jenom jednu, vyjde toho kluka rande na 420,k Kč, a Kdyby si dal každý svou = 540,- Kč. No a to nepočítám nějakou tu kolu, nebo kofolu, to přidá tak 2x30,- Kč, nebo možná jeden popcorn za pár desítek korun.

Je to až legrační, jak si scénáristé představují běžný život. Vím, že je to vytržené z kontextu, ale faktem je, že v regionech se za dobrou mzdu považuje už něco přes 10.000,- hrubého. Z toho maminka zaplatí daně, telefon sobě, možná nějaký nákup, možná nějakou hypotéku, penzijní připojištění ("třetí pilíř"), část jí za pár měsíců sežere penzijní připojištění ("druhý pilíř"), připojení k inetu, benzín, nějaké další drobnosti a nezbyde jí nic - možná míň než nic - natož 500-600,- (cca.) Kč na jedno rande jejího syna. Kdyby to rande bylo jen jednou týdně, je to 2.400,- Kč, to je 1/4 jejího hrubého příjmu, jak absurdní viďte.

Já mám asi větší příjem, mohu si to dovolit, ale zase musím do konce roku koupit auto, a platím větší hypotéku a musím platit plyn a el. apod. Moje malé dítě roste každých půl roku o velikost šatů, nebo bot...

vím, že je to vytržené z kontextu, ale tak torchu to ukazuje, jak lidi v Praze neví o čem mluví. Všichni na to totiž asi mají a nemusí o takových věcech vůbec přemýšlet. My musíme, a o to je horší to, že se na to musíme večer, kdy chceme už vypnout - i dívat...


"Díky."

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora