Rovnost práva podle státu

pátek 22. únor 2013 18:47

Ráno jsem četl někde článek o tom, jak někde v Ústí nad Labem někomu protiprávně vyplatili statisícové odměny. Ale stát nebo město je asi zpět prý chtít nebude... Věřím, že ten člověk kromě velké, neoprávněné odměny od státu pobíral velký oprávněný státní plat... Ale teď večer čtu o tom, že jedné ženě neoprávněně vypláceli vdovský důchod.

Na rozdíl od toho pána, který sice tvrdí, že to nevěděl, že odměnu, kterou dostal dostal proti předpisům své organizace, a věděl to - tomu věřím - paní je v důchodu, brala vdovský důchod, protože jí stát řekl, že jí manžel umřel, takže to nevěděla, že je naživu, tak po ní její vdovský důchod bude chtít zpět.

Zajímá mě ta logika věci, tolik odpouštění různých dluhů a daní od firem přes ministerstvo financí, ty milióny a miliardy, které stát po těch firmách nechce a ten problém tady, kdy ta ženská v důchodu svůj vdovský důchod vrátit muset bude. Věřím, že její vdovský důchod je pár desítek, možná něco pře sto tisíc, v řádech to nebude víc, ale stát ty peníze asi chtít bude... Té ženě ty peníze budou chybět a bude se těžko vyrovnávat s tím, že je nebude dostávat a ještě víc s tím, že je bude nějak muset vrátit.

Tomu muži jistě přijde bude jeho odměna k lepšímu, ale věřím, že by se obešel i bez ní. Ale on jí vrátit zpět nemusí... To je ta bezva logika věci a rovnost práva, ta sociální spravedlnost. Musím se smát.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora