Hurá. O penzijní reformě se úúúž jedná

čtvrtek 17. duben 2008 10:05

Zase se vracíme o krok zpátky. Nic jiného mě nenapadá. A říkám si, jak to může ta politická reprezentace dělat a říkat takové věci (viz. text). A tak klidným hlasem...

Nejdřív politik

"Koalice je v dobrém stavu," řekl iDNES.cz ministr zemědělství a místopředseda ODS Petr Gandalovič. Za situace, jak volby dopadly, je podle něj vládnutí nesmírně obtížné a vyžaduje velkou míru kompromisů. "Nicméně základní body, které jsme měli v našem volebním programu, jsou už zavedeny nebo se o nich jedná. Například rovná daň, penzijní reforma či reforma zdravotnictví," vyjmenoval.

iDnes 17.4. 2008

A teď já 

Tyhle věty mě vždycky nadzvednou. Věřím jen jednomu - že se jedná a něco děje v resortu zdravotnictví. Ale tvrdit něco dalšího, to je jen urážkou okolí. Rovná daň není a penzijní reforma? To je jen k smíchu. O penzijní reformě se "jedná" už snad od doby, kdy jsme samostatným státem. A nikdo nechce udělat nějaké radikální rozhodnutí. Pořád slyšíme, že se ustavila komise, že jedná, že cokoli... A pak se najednou dozvíme, že komise co se ustavila (vždy po jakýchkoli volbách - všechny strany a koalice mají v programu penzijní reformu) se ještě nesešla, nebo sešla po půl roce. A jedná.

A další perlou je, že "shromažďuje podklady". Když něco propaguju a chci změnit, už bych měl vědět jak a vědět jaká je reálná situace. A to se bez znalosti patřičných dokumentů nedá. Nemělo by být třeba shromažďovat něco co bych už měl mít k dispozici. Alespoň ne rok nebo dva po zvolení. To už by měl být takový projekt v plném chodu.

Já za tímhle vidím pouze jednu věc, nikdo nechce udělat krok do těch bažin co se bojí, že se v nich okamžitě utopí. Někde jsem slyšel, že reforma našeho penzijního systému bude stát asi bilion korun. A to je skutečně velká bažina. Ale já jako Husákovo dítě bych už rád věděl co se se mnou bude dít za třicet let.

Chlapci, přestaňte už jednat a začněte něco DĚLAT!

Díky.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora