Mateřská donucená

úterý 14. květen 2013 14:02

Další krásný pokus ČSSD jak zlikvidovat naše rodiny. Četl jsem o tom, někde novinách a včera to pořád probírali redaktoři Radiožurnálu...

Někde se také ozval hlas jedné z autorek tohoto pokusu, tvrdila, že je to vytržené z kontextu, že to je jedna z věcí/možností v celém souboru opatření apod. Já jí to věřím.

Ale...

Jako otec vím, že mateřská dovolená je dovolená jen slovem a ničím jiným, běžnou prací na plný úvazek. A proto také vím, že není možné dělat nic moc jiného navíc. Partner, který se k tomu uváže se zbaví na pár let kontaktů ve svém pracovním prostředí. Také vím, že to bude ten partner, který přináší méně peněz do rodinného rozpočtu. To je sice špatné, ale pragamtické a automatické rozhodnutí, které učiní každá rodina, ještě dávno před narozením dítěte.

A proto...

Ty asi tři až šest, nebo víc měsíců poslouží k zatížení prarodičů, kteří se budou dál starat o dítě, formálního vysazení příjmu manželky a zároveň k podvedení státu v jeho snaze o začlenění druhého rodiče do péče o dítě.

Druhý, více vydělávající rodič, si nemůže dovolit v zaměstnání jen tak najednou opustit svou pracovní pozici, a proto se toho mladého tatínka od teď budou při pohovoru taky ptát - a budete mít děti? A podle toho se rozhodnou.

Stejně tak se podnikatel kdyžtak, na pár měsíců zbaví pracovních kontaktů, přeruší se mu příchod a odchod zakázek, klienti se obrátí na někoho jiného a jemu pak bude trvat dalšího půl roku až rok, než svoje obchodní kontakty a vztahy naváže znovu. Když se mu to povede.

Vidím  to tedy tak, že ten konkrétní údaj bude manželka bez práce a formálního příjmu a otec bude dál pololegálně vykonávat svou práci a babi s dědou se budou starat o dítě. Manželka si práci na pár měsíců nenajde, protože krátkodobé úvazky fungují max. ve státech amerických, ale nikoli evropských. Takže tímhle bezva nařízením rodiče buď prijdou o část příjmu a budou muset dělat něco co nechtějí a k čemu nemají kvalifikaci.

Teď na záver mě napadla taková drobnost, kdyby maminka svoje dítě kojila několik let, jak to rodina člověk vyřeší v době,  má kojit manžel? Bude si v práci, kterou mít nebude, pravidelně odsávat mléko? To asi ne viďte. Bude sedět doma, kojit dítě a po tu dobu jen číst odmítavé odpovědí na inzeráty, jak pro ni nikde nemají místo na tu dobu pouze tří měsíců...

Je to jen další legrační cesta do pekel. Manžel bude dělat něco, k čemu nemá vlohy, a manželka se jen bude stresovat tím, jak jí nikdo nikde nechce. A ještě přijdou o základní část příjmu. Jak jsem teď rád, že máme své mateřské už za sebou!

Díky ČSSD... Díky!!!

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora