Vrchol nevkusu?

pondělí 27. květen 2013 17:01

To vím přesně, co je vrchol nevkusu. Je to pokus české politické scény vnutit svému občanskému okolí svůj nevkus jako normál a z legálního pokusu o změnu udělat vrchol nevkusu... Když jsem to dnešní vyjádření premiéra Nečase ohledně Pussy Riot slyšel, věděl jsem jednu věc - tohle už není můj premiér...

Když člověk přemýšlí nad tím, co je vkusné a co nevkusné, většinou se zabývá chováním lidí, kteří dělají něco, co pokřivuje běžný modul chování a vytváří v něm nějakou asymetrii. Jinými slovy, nechová se průměrně, ale dělá úkrok stranou. Někdy je to umění, někdy člověk, co počůrá chodník, ale poslední dobou je to chování naší politické scény.

Základem "vkusu" je solidní chování a to vychází z toho, že se chováme vůči svému okolí korektně. Nemyslím si, že to dnešní politická scéna dělá. Nebudu teď řešit strany, straníky a nestraníky, levici a pravici - asi bych už nenašel vyjímku, možná mého politického oblíbence, ale i ten spí při projevech v PSP.

Je smutné, varující, když lidé, kteří neplní své volební sliby, chovají se korupčně kudy chodí, lžou, kradou a mluví sprostě, když tihle lidé jsou v poslaneckých lavicích a chtějí nám vládnout. Ale za to si můžeme sami, každý z nás tam někoho volil. Ale když už nechodí do poslanecké sněmovny kanály, měli by alespoň mlčet a neříkat nám co je vkusné a nevkusné.

Tahle věc mě děsí, ale daleko víc mě děsí to, když to náš pan premiér říká do očí bývalému agentu KGB, místo tohom aby využil své Temelínské páky a řekl mu, že když je zítra nepropustí, tak žádný Temelín nebude...

Ohledně tohoto vyjádření mě napadá jen jedno podstatné jméno - srab!

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora