Stavební vtip

úterý 25. červen 2013 07:41

Dnešní článek nebude o politice, je to trochu mimo hlavní obor... Dneska jsem četl o jednom patrně "Revolučním řešení" v oblasti stavby domů. A chtěl bych se tedy podělit o svoje pocity...

Předně, zastavěná plocha je menší, než můj obývák. Mnohem menší. A mají na ní být asi čtyři místnosti a vchodová chodba. No zážitek. Vím, že můj dům má velkou obytnou plochu, takže se asi bavím tak trochu o něčem, než vás zajímá. Ale mě dost zarazila cena. Já svůj dům opravil/postavil za něco okolo dvou miliónů, a má asi něco přes 400 m2 obytné plochy. Jen moje pracovna je větší, než obývák v tomto typovém domu. Hrozná představa. Ten jejich dům je vlastně 4+1 rozdělené do dvou pater. Ten můj je asi 10+1 - taky ve dvou patrech. Moje místnosti jsou velké jako moje předchozí byty. Skoro :-) A přesto, že jsem byt nechal postavit firmu, nestál mě o nic víc než dva milióny a tenhle nový typový a je jen o 200.000,- Kč levnější.

Je to sice už pět let, co ho postavilli, ale moje zastavěná plocha není 55 m2, ale asi 220 m2 a jejich užitná plocha je 95 m2 a ta moje asi 400 m2 - není to s ohledem na cenu nepoměr?

Zvláštní viďte. Přece se nemohly ceny za pět let tak zvednout, zvlášť, když všude píšou, že stavební firmy propouští a všude ceny klesají, tady asi stouply jak povodeň - kdo by si za tu cenu koupil takovou trafiku???

Co vy na to?

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora