Čunek je samá perla

středa 14. květen 2008 12:05

Sedím si tak u počítače a už se mi nechce nic moc dělat - za půl hodiny musím k zubaři. A čtu si články. Krásný teď vydali na iDnes.cz. A pan lidovecký předseda v něm zaperlil. Jako ostatně vždycky, když už něco řekne.

Je to článek o tom, že se rozhodl zveřejnit rozhodnutí žalobce, který zastavil jeho stíhání. Ten odkaz sem dávam proto, aby nebylo řečeno, že vytrhuji tu citaci z kontextu.

Pan Čunek řekl:

"Já jsem byl doposud naprosto přesvědčen, že ta kauza je v pořádku, ale když slyším, co se dělo, tak mě to zásadně pobouřilo. Jestli státní zástupci o mně mluvili tak, že mě poženou před soud, aniž by vyšetřování bylo skončeno a tak dále, tak to je zásadní selhání systému," řekl iDNES.cz Jiří Čunek.

"O mě už v tuto chvíli vůbec nejde, je to už jen politická hra. Jde ale o to, že se to může stát každému občanovi této země," dodal.

A teď konečně, proč mě to tak rozesmálo

Mě jako "každého" (řekl bych spíše obyčejného) občana pobuřuje to, že se ta kauza řádně a přehledně nevyřizuje u soudu. Tam by se pan Čunek buď odsoudil, nebo očistil. Nic mezi tím. Tím, že tam nesedí se ta kauza jako "v pořádku" rozhodně označit nedá.

Selhání systému to je, ale jistě jen s ohledem na postavení osoby. Takové péče by se normálnímu člověku nedostalo.

Jde o něj, proto se všichni tolik snaží.

Je to politická hra, proto ještě nesedí někde jinde než v Senátu nebo na Ministerstvu pro místní rozvoj.

A to co se okolo této kauzy děje by se rozhodně každému stát nemohlo.

Každý jiný už by prostě v té soudní síni seděl a musel dopodrobna vysvětlovat co kdy udělal. A proč. Ale to tenhle pán nemusí, protože není každý občan téhle země. to si jistě dobře Uvědomuje.

Hezký den.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora