Milá Miroslavo...

úterý 20. srpen 2013 19:00

Velmi pozorně jsem si vyslechl politický projev tebe i tvých kolegů. Seděl jsem, pracoval a na pozadí měl místo Radiožurnálu puštěné vaše parlamentní divadelní představení. A měl bych k němu pár poznámek. Jestli tedy dovolíš...

Že se většina poslanců nevěnovala tématu, ale různým formám invektiv a osobních útoků - na to už jsem si zvykl. Že se většina zmítala v minulosti a navzájem si vyčítala akce z minulých volebních období - na to už jsem si zvykl.

Ale "zvykl", neznamená, že se mi to líbí...

Co se mi nelíbí jsou dvě věci. Ta prví je ten důvod, proč by se sněmovna podle ODS rozpustit neměla, třeba proto, že to, aby ten zákon o fotovoltaice spadl pod stůl - že si to ti solární baroni oběhnou... Ta hrozná nedůvěra v sebe sama, to konstatování o tom, že ti mí kolegové jsou automaticky zkorumpovaní, že to jde, že se to asi dělo v minulosti a dělo by se to i v budoucnosti. V této poslanecké sněmovně.

To se mi nelíbí.

A nelíbí se mi ani váš prázdný projev. Projev, kde je všechno a nic. Projev, kde je vyjádření ke všemu a kde můžete na všechno říct ano a ne. Politik je jistě politikem tím, že dokáže odkovědět věrohodně na jednou otázku dvakrát s různým uvěřitelným závěrem. To už je prostě role politika. Ale politik a osobnost jsou evidentně dvě různě role.

Politik chce podle našeho současného vnímání vyhovět všem, ale především sobě.

A osobnost, ta se snaží konat to co považuje za správné pro své okolí, svou rodinu, město, stát. To je osobnost. A ta nemusí podepisovat etický kodex. A ten, kdo ho musí podepisovat, do poslanecké sněmovny nepatří. Prostě ve sněmovně došlo k jedné základní akci - sněmovna napříč svým politickým spektrem v průběhu těch dvaceti let zdegenerovala a potřebuje obměnu, generační výměnu. Být politikem teď znamená především to, že si sednete na svou židli a začnete konat dobro pro sebe, ne pro stát a společnost.

Celá poslanecká sněmovna prostě nekoná to co má, nezvládá to co by měla dělat a měla by odejít do důchodu a přenechat svoje pole novým kolegům, kteří svou roli zkusí pojmout nově a zase pro lidi. Já už vám paní Miroslavo nevěřím a jsem rád, že se sněmovna rozpustila, já věřím, že jste tam už jen pro své hypotéky a své platy. Pro nic jiného. A když už vám neveřím, měla byste se prostě sebrat a odejít, zase si otevřít knikupectví a prodávat tam svoje paměti - jak sama říkáte - Přes to nejede vlak.

Já už vám nevěřím, uvolněte místo jiným...

Všichni. Díky.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora