Musí se to spočítat

sobota 12. říjen 2013 18:45

To je oblíbená věta naší politické "reprezentace" ve všech diskusích teď během všech předvolebních debat. Televizní, nebo rozhlasový redaktor se zeptá na cokoli - daně, snížení/vzýšení čehokoli a politik odpoví: "Já to teď nevím, to se musí spočítat, to spočítají naši ekonomičtí experti po volbách."

A redaktor se podívá na politika a řekne: "Vy to máte v programu a nevíte, kolik to bude stát? Jak víte, že to vyjde?" A politik řekne: "Ale ono to vyjde, ale musí se to spočítat a to se spočítá až po volbách, to musí spočítat naši ekonomičtí experti, já nejsem ekonom, tak vám to teď neřeknu... Ale ono to vyjde, já to vím."

Je to pořád stejné ať je to pán z levice, či z pravice. Bez rozdílu věku, postavení, politické strany. Všichni slibují, nikdo nechce říct přesná data. Nikdo nechce uvést konkrétní údaj. Všichni hlásají obecná hesla, která jim vymyslel dobrý copywriter z jejich pr, nebo reklamní agentury. Hesla, hesla, hesla. Nic konkrétního.

A my si máme vybrat ze stran, které nemají žádný volební program. To co prezentuje naše politická reprezentace bych dokázal taky. Všichni si nechali udělat ppt prezentace, naučili se těch pár hesel a místo argumentů se odkazují na to, že to dokáží udělat "Až pak!", po volbách...

Pak si to nechají spočítat a ukáže se, že to asi nejde, že to dokáží "až přístě"...

Všimněte si, jaké to bylo dřív. Dřív se naši levičáci a pravičáci bombardovali čísly, konkrétními údaji, pak tím, jak ten svůj program splnili nebo nesplnili. Pak byla mezifáze - slibovali nesplnitelné, ale pořád konkrétní kroky...

A teď?

Teď už svůj předvolební boj staví jen na animozitě vůči těm druhým, už se ani neobtěžují něco slibovat. Stačí jim to, že porazí ty druhé, ty horší... Jsem z toho zklamaný, v novinách je nazývají elitami. Ale nevím proč. Definice elit je přeci úplně jiná. Elita je: "Výkvět, menšina s mimořádnými vlastnostmi; vybraná část celku." Menšina to je, to je pravda, ale má jen jednu mimořádnou vlastnost - udržet se u moci. Ale tak to Slovník cizích slov jistě nemyslel. Mrzí mě, že dnešní politické elitě tohle k jejich definici stačí.

Bojím, se co se dozvím až nám ty své programy naše politické "elity" po volbách spočítají...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora