Hlava státu? Ha. Ha. Ha.

pátek 25. říjen 2013 18:18

No nevím, možná prezident, ale hlavu státu bych si představoval jinak - tenhle pán je spíš maskot SPOZ a rozhodně ne nadstranická/nestranná ikona naší země...

Mikuláše Beka znám už léta, když jsem studoval na FF UK, tak tam dělal asistenta na muzikologii. Je to milý a sympatický kamarád, který je především hodný a nikoli zákeřný ke komukoli...

A to je ono, jsou volby, přišla žádost od Jihomoravského kraje, jestli by pan prezident nemohl nějakou přednášku a on patrně ve vší slušnosti řekl něco jako: "Promińte jsou volby, pan prezident se nechová nestranicky, mohlo by to být vnímáno jako politická propagace, přijeďte týden po volbách". A JMK řekl: "Po volbách? To už ne..." A život šel dál.

A to je ta sranda. On určitě neřekl: "Ať nejezdí", ale: "Ať přijede po volbách." A neřekl to panu Zemanovi, ale řekl to panu prezidentovi, potažmo, asi by to řekl všem politikům. A pan Zeman si to vzal osobně a řekl si, že si z Mikuláše udělá další zářez na pažbě. A to je práve to ono - "hlava státu" by tohle neudělala, ta by si řekla, že má bezva akademickou obec, která se umí politcké agitaci bránit a byla by, ta "hlava státu" (bez uvozovek) ráda... Tenhle prezident si jen řekl, že ho asi nemá Mikuláš Bek rád a už začal evidentně přemýšlet, jak se mu pomstí.

Miloše Zemana jsem si kdysi vážil za jeho článek v časopise T, tenkrát v průběhu roku 89', to bylo moje nadšení pro tohohle člověka obrovské, ale... V průběhu let se moje nadšení dost ochlazovalo až prostě odeznělo úplně. Potěšilo mě, že odešel, kdy deklaroval, že odejde, ale je vidět, že politická droga je drogou o moci a té se mu na jeho chalupě na Vysočině nedostávalo. A tak se rozhodl vrátit a stát se prezidentem. To se mu povedlo, ale to co předvádí od své volební kampaně je jen jedna věc - předvádí sám sebe a to jak umí dělat politiku spálené země, ale nic víc. To by hlava státu dělat neměla. Ta by byla na svého nestranického rektora hrdá, tenhle prezident se jí místo hrdosti jen pomstil.

Mikuláš Bek byl vždycky milý a vstřícný člověk, kterého jsem si vážil, a ke kterému jsem si chodil rád vypít hrnek kávy. V roce 98' se naše cesty rozešly, ale když jsem se s ním po letech spojil, hned se ozval a neřešil, že já jsem nedostudovaný student a on rektor naší prestižní univerzity. Prostě kamarád, rektor - hlava university.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora