ČNB a já

středa 13. listopad 2013 17:44

Předem chci říct jednu věc, nejsem ekonom, nevím, co tou intervencí chce ČNB přesně udělat, nicméně vím, co ta intervence udělá se mnou. A to mě děsí a chci se s Vámi o to podělit.

ČNB začala znehodnocovat korunu, máme jít začít nakupovat televize a domy a cokoli co jsme ještě nekoupili. Je to hezké. Kéž by to státu pomohlo. Mě to patrně ubere veškeré úspory, které jsem učinil třeba úsporou za elektřinu a plyn. Hypotéku mi to nezlevní, nic si nekoupím, protože nemám za co, a to co mám, to šetřím na další útok ČNB na příště.

Jsem obyčejný člověk s běžným příjmem, ale mám manželku s minimálním platem, prcka ve školce, a dům na hypotéku. Loni jsem koupil na konci roku auto. Vím, že bych potřeboval nějaký další nábytek, ale teď to není aktuální. Žijeme, utrácíme jen to co musíme, ale moc toho neušetříme. Nové tv, nebo pc, nebo cokoli podobného nepotřebujeme a tak si to teď před Vánocemi nekoupím. A za půl roku, až to bude daleko dražší také ne. Co potřebuju k základním životu mám, co potřebuju, ale nemusím, to si koupit nemůžu. Ani teď, ani za rok.

ČNB mi připravila zdražení potravin a paliva, které k životu potřebuje každý a možná i něco dalšího, takže cokoli jsem ušetřil teď, si vezme za pár měsíců nějaké Tesco, nebo Kaufland, nebo Benzina. Takže stát nějak vydělá peníze pro sebe, ale zároveň si zdraží provoz, protože i úředníci musí jíst a řídit, i nemocnice musí živit své pacienty a jejich sanitky jezdit a tak si i sám stát zdraží vlastní provoz, na který jsme mu mi vydělali tím, že si zase zdražíme život a nic neušetříme. Ale naše práce se ještě zlevní, protože na ní nikdo nebude mít.

Docela se toho bojím, protože lidi i stát budou existovat dráž a stát jako správný hlavní rozhazovač zase rozhází víc peněz. Nevím k čemu to je, ale vím, že můj život se tím nezlepší, ale zhorší...

Díky ti Česká národní banko !!

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora