Mimo realitu

středa 4. prosinec 2013 18:32

Je patrně náš bývalý prezident Klaus. A ani se tomu nedivím, protože život v obalu prezidentského úřadu a následné prezidentské penze je úplně jiný život, než který žijeme my, obyčejní lidé. A jak kdysi říkali (myslím) v jednom pořadu na Nově: "A vo tom to je..."

Těžko říct, s čím se potkal pan Klaus v politice a ve státní správě, ale nedostatek to nebyl. Možná nedostatek času, tomu bych věřil. Ale jiný nedostatek to asi nebyl. Posledních dvacetčtyři let vždycky měl co potřeboval, co chtěl.

I nám se dařilo myslím dobře, ale to se radikálně mění posledních tak pět až šest let. Předtím jsme měli práci, lidé mám za ni platili a mohli jsme si pořídit co jsme potřebovali... Ale teď? To ne, teď se prostě pravidla už léta mění a nikdo neví, co bude dál. A není to "Nepolitickou politikou Václava Havla", ale tím, že naši politici se soustředili na politiku a ne na stát. Nemyslím, že by ODS a ČSSD a KSČM atp., byla plná "Havlistů". Že by byla "Havlisty" nacpaná státní správa. To asi těžko, já je tam nepotkal.

Je až legrační, jak se náš president v důchodu dokáže zabývat tak nepodstatnými věcmi, jako je "Nepolitická politika Václava Havla". Tím se může zabývat jen člověk, který netrpí nedostatkem a jiná témata se mu hlavou nehoní. Myslím, že lidem, kteří volili ANO a Ústvit se honila hlavou jiná věc - ať už to jednou skončí a zase se svět vrátí k podstatnějším věcem jako je skutečně funkční stát, stabilní prostředí a snad i nárok na budoucnost. A toho se nám v posledních letech dostává stále méně a méně.

Lidé přicházejí o práci, podnikatelé o zakázky a o platby. A když už to mají, tak se nám stane to, co udělala teď třeba ČNB... To je to podstatné. Ministerstvo financí vydalo dluhopisy, ty mají nějaký výnos v korunách a takřka v zápětí ČNB tyto dluhopisy poslala do nulových a nebo dokonce záporných výnosů. to považuji za podstatné, ne nepolitickou politiku. Ale tohle pan Klaus nevidí, a i kdyby viděl, vidět nechce. Vždyť tyhle lidi do ČNB nedelegoval pan Havel, ale pan Klaus... Ti lidé nezvítězili ve volbách proto, že jsou lepší, nebo, že se budou chovat jinak, ale proto, aby tma nebyli ti co ten stát likvidovali předtím. Dali lidem naději a to jeěco, co jim ti předchozí dát nemohli.

Většina čechů přemýšlí o tom, jak zaplatí účet za elektřinu a náš prezident v důchodu přemýšlí o "Nepolitické politice Václava Havla"...

Dál od reality už nemůže být.

Viz článek...

PS: Korupce prý není hlavním tématem/problémem státu. To je ještě aburdnější prohlášení, než všechna ta předchozí. Já myslím, že mnoho let zpátky bylo tématem jediným a teď už není kde brát.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora