Jazýček, který se nemůže smířit s tím, že není jazyk

pátek 20. prosinec 2013 07:28

Tak nějak mi připadá jednání naší oblíbené strany/nestrany - KDU-ČSL. Prostě strana s mořem členů, ale žádným nebo malým volebním úspěchem. A pořád obojí zaměňuje za to druhé... Říká: "My jsme velká strana se stabilní základnou - jsme tradiční, co je proti nám ANO - jsme krásní a umíme všechno - ale nemusíme být v koalici - jde nám o stát, ale taky o ministerstvo zemědělství, apod."

Je to takové legrační, jak jim jde o stát, ale zároveň mu nebudou sloužit bez a jinak, než přes ministerstvo zemědělství. Je krásné, jak se všichni rozhodli sloužit státu, ale jak se všichni obviňují z toho, jak by možná ovlivňovali ten daný státní úřad ve svých zájmech. Všichni jsou tak krásně státní, a chtějí nám všem pomoci, ale nevěří si ani co by se za nehet vešlo, protože ten druhý bude škodit tomu prvnímu.

S tím se počítá. Já neznám státního úředníka, ktrý by to nedělal, ale tahle otázka nestojí, jestli ti druzí budou škodit těm prvním, ale zní - kdy už konečně KDU-ČSL vymění svou rozsáhlou členskou základnu za svůj procentní výsledek ve volbách. Kdy už konečne svou velikost vymění za svou malost a přestanou ostatní prudit svým jazykováním na vahách a stanou se pouze pomocníkem těch druhých, když ti jim občas splní přání v jejich programu. Ale ne víc. Jsou všechno - tradiční, velká, krásná, vesnická a všechno co si řeknou - jen nemají volební výsledek odpovídající jejich povolebním vyjednávacím tancům.

KDU-ČSL vyšla do boje o politický vliv s tím, že má jinou politickou reprezentaci, jiný přístup k věci, ale o jednom se zapoměla zmínit - že svou dvojakkost a avé ano/ne si nechali. Trochu mi připadá, jakoby žádali společně s panem Mynářem o bezpečnostní prověrku verze deset. My chceme sloužit státu a občanům, ale nemůžeme to dělat na ministerstvu xy, jedině na ministerstvu zemědělství. Nám se ta koaliční smlouva líbí, ale nevíme, jestli apod. KDU-ČSL nedokáže vyjádřit jeden názor a sloužit státu. KDU-ČSL už zase slouží jenom sobě. Kdyby to bylo jinak, vyslali by kvalitního člověka a jeho tým na ministerstvo čehokoli a nějak mu pomohli ve fungování daného resortu. To je služba státu...

Tenhle alibismus o ničem je služba jen sama sobě, to víme všichni, včetně nás obyčejných lidí. Až se KDU-ČSL ujme doslova čehokoli a povýší to ve svém konání na vyšší úroveň, pak to bude služba státu.

Už mám tohohle KDU-anone dost!
Už neváhejte, ale něco dělejte!

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora