Fiala? Dobrý pokus...

sobota 18. leden 2014 19:25

A přál bych si, aby se ODS stala znovu dobrou politickou stranou. No ale prostě  - to je běh na několik volebních období. Třeba si to neuvědumuje. Ale asi si to především neuvědomuje sjezd...

Aby totiž byla ODS opět kvalitní politickou stranou, musela by začít tím, že prohodí celou svou poslaneckou reprezentaci oknem a to se nestalo. Do voleb totiž šla opět stará ODS a teď má sice nového předsedu, ale už starého prvního místopředsedu... A jistě mnoho starých nových funkcionářů. A to je to špatné.

ODS totiž dělá jednu chybu, tím, že si nechala do poslaneckých lavic zvolit staré matadory, těžko bude prosazovat novou politiku. Pořád mi leží v krku Marek Benda a jemu podobní... No a nový předseda těžko bude prosazovat novou politiku a nové názory se starými reprezentanty v PSP. To velmi těžko. Nový předseda bude sice moci prosazovat spousty nových návrhů a zákonů, ale to je v opozici velmi těžké, když nemá v PSP většinu - takže mu ty návrhy nebude nikdo věřit.

Za pár let budou zase nějaké volby a já klidně budu volit z ODS kohokoli, když to bude jméno, které jsem posledních deset let neviděl v poslaneckých lavicích, jinak ne. Když se kdekoli objeví jakýkoli politik, který byl v PSP v posledních několika obdobích, prostě ODS volit nebudu. To by si ODS měla uvědomit.

Pokud tedy jde této straně o lepší stát a lepší situaci lidí v ČR, musí ti bezva staří uvolnit pozice těm novým. A to všichni, jinak má nová ODS smůlu, protože nebude nová... Jen s novým předsedou.

Jestli se tak stane, pak má ODS šanci, ale jinak ne.

A to bude moci ukázat už při volbě do Senátu za pár měsíců.

Uvidíme.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora