Kdo je Radek John?

pátek 28. únor 2014 09:29

To nám dneska napsal Vít Bárta na svém blogu na iDnes. A protože mám psavou náladu, řeknu vám, jak to vidím já...

Pro mě byl Radek John, byl, byl - všimněte si minulého času ve slovese, byl vzorem investigativního novináře, který skutečně rozkrýval ty hrozné kauzy. Ale pak se najednou objevily ty věci a pan John začal konat...

Najednou měl nemanželskou dceru, najednou měl angažná v podniku, který se choval netransparetně a hlavně, najednou přestal být investigativní, a začal mlžit. Vstoupil totiž do politiky. A to se mi začal názor na můj investigativní vzor měnit. Když se ve svých reportážích ptal, chtěl přímé odpovědi, dělal spekulace podle dostupných fakt a vyvozoval závěry, dělal soudy... V té době byl skvělý.

Ale najednou se stal politikem a přestal pátrat, vysvětlovat, místo přímých odpovědí začal mlžit a říkat, že jsou to jen spekulace, ze kterých nejde vyvozovat závěry a dělat soudy. A co mě nejvíc pobavilo, ty nafouklé tváře, které mu začaly viset na obličeji.

Vít Bárta napsal oslavný článek o tom, jak je Radek John skvělý... Ano byl, před dávnou dobou, psal krásné knihy, rozkrýval zločiny a nepravosti, ale pak se stal politikem a začal mlžit.

Radek John byl dobrý novinář a reportér, teď je skvělý politik.

Ale nic víc - začal mlžit.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora