Jen drážděte!!

čtvrtek 1. květen 2014 12:34

Západní civilizace zavádí malé, nijaké, ale přece jen sankce. A Putin jim vzkazuje "Odvetné sankce? Nedrážděte nás, varuje Putin Západ". Jak já bych si přál, aby se něco stalo, aby...

Aby Putin ukázal, co chce použít jako zbraň. Aby to udělal a ti co to uvidí se konečně zastavili a zamysleli a poslali ho tam... Kam patří. Do důchodu, nebo do hrobu.

Plyn bude muset prodávat stejně jako naftu. Ale bez svých zákazníků na západě, ho nebude mít KAM prodat... Ať jim všem zase znárodní podniky v Rusku - západní svět znárodní Ruské podniky u nich doma. A bude to. Ať si zavede vlastní měnový prostor, ale co ty dolary co má Rusko a Čína doma v bankách (možná je recyklují a nebo z nich udělají trhačky)? Stane se jen jedno, že se sice těžce a "krvavě", ale jednou pro vždy, zbavíme závislosti na Rusku.

Vím, že se to nestane, nebo ne hned, ale bylo by to fajn a budu si to představovat.

Putin nemá nic, jen to co má v zemi. A když to nedá nám, vezmeme si to jinde, nebo konečně opustíme ten primitivní motor na benzín. Nevím, kolik bral náš Trabant, když jsem byl prcek, ale asi to bylo hodně, naše Škoda 120 už byla jistě úspornější, moje stará Felície po tátovi už brala jen 7-9 litrů a Náš nový Renault Thalia už tvrdí, že to je jen 4.5 litru. A můj syn už jezdí na plyn... Až si budu kupovat za deset let další auto, už asi bude lítat vzduchem, nebo budeme nalívat benzín do nádrže, která bude velká jako konvice na čaj.

Bohatí lidé z východu se bez západu neobejdou, nebo prožijí velkou izolaci a rozdělí se na dvě skupiny. A když bude ty své Putin likvidovat, nebo příliš dusit, což dělal doteď - někdo se ho zbaví nešťastnou náhodu, až bude v moři hledat další amforu (třeba mu dojde kyslík).

Všimněte si jedné věci, v Rusku vládně jedna generace KGB, ale ta za pár let vyšumí a vymře, ale ta druhá generace, co nastoupí "po nich" se už v KGB ani neohřála, nemá disciplínu a chce se bavit v Paříži a Londýně a ta víza si zařídí, Putina se zbaví, bude se kát a z Ruska udělá běžný stát. Putinova moc je velká, ale má jednu nevýhodu, je to jeho moc, nikoli moc systému.

Když se ho někdo zbaví, na jeho místo nenastoupí jiný tak schopný a bezcitný technolog moci. A to nepotrvá víc než deset, možná patnáct let. Tak buďme trpěliví. Vlastně se ani nedočká dostavby dalšího bloku Temelína, tak proč se nějak vztekat a vzrušovat. Teď si nás přetahují dodavatelé plynu a elektřiny, protože už jí mají hodně a my jí potřebujeme málo a to se bude jen zlepšovat. Časem budou tito lidé chodit jako podomní obchodníci a přemlouvat nás, abychom přešli k nim i "za polovic"...

Tak buď budou naši západní politici pasivní a jen ho nechají řádit na jeho poli, a on se zničí sám, protože si vybuduje vlastní pole (energie do Číny, vlastní měnový svět a vlastní trh - a ten mu bude všechno krást a nebude platit), a nebo ho hodně omezí prostřednictvím omezení jeho okolí a jeho okolí ho zlikviduje samo a zajistí, aby se Rusku chovalo jako standardní stát (a odjede se bavit do New Yorku). Ale má to jednu výhodu, stane se to ještě než dostavíme třeba Temelín...

Velké Rusko je a bude velké jen do té doby, než Putin umře. A pak...

PS: Tu putinovu hrozbu hledejte zde...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora