Ta otázka je opět složitější

pondělí 5. květen 2014 17:58

Teď v reálném čase v Radižurnálu diskutuje moderátor s novým ředitelem ÚSTR... A to je nářez. Takového hada jsem už dlouho nezažil. V téhle instituci bych si představoval s někoho milého, upřímného, max vstřícného...

Ale... Moderátor se zeptá, on neodpoví. Nebo se zeptá na něco a on odpoví na něco jiného. Nebo se zeptá znovu a on začne: "Víte, ta otázka je opět složitější" a odpoví jinak a na něco jiného. A moderátor řekne: "Vy jste mi opět odpověděl těsně vedle..." No je to zážitek.

Teď ke konci z něj ještě vypadlo, že byl do teď součástí vedení, takže si vlastně rada zvolila loajálního člena, který patrně stejně jako ona odvolal Hermana. To je góóóól.

Člověk by řekl, že se prostě bude snažit max vyjít vstříc, informovat okolí, ale připadalo mi to, jako snaha o to, jak nešlápnout za žádnou cenu do louže, abychom byli slušní.

Za celou dobu jsem se dozvěděl min. dvě dezinformace - mluvilo se tam o nějakém nesouhlasu zaměstnanců ústavu, že je to značná část "Ne není to značná část, je to jen několik členů". Moderátor vytáhl dopis, kde byly podpisy šéfů tří odborových organizací v rámci ústavu, kteří tím reprezentovali větší polovinu lidí v ústavu... "Víte, to nebylo na mě, já v té době ještě nebyl na kandidátce..." - Ale byl jste členem vedení... "No víte, s ředitelem nejsou vždycky všichni spokojení..." Atp. Teda to byl zážitek.

Podíval jsem se, co to je za člověka, a vidím dvě věci:

  • Je příliš mladý, je mu 31, jeslti dobře počítám.
  • Nemá s tou totalitou, co nás teď všechny aktuálně, zajímá žádné zkušenosti - byl v roce 1989 v první, možná druhé třídě.
  • Je magistr, nemá za sebou asi žádnou nebo malou publikační činnost a teď si zároveň dodělává na FF UK Ph.D.
  • A už čtyři roky je členem vedení, které před rokem odvolalo Hermana, zvolilo tu paní, co tam teď asi neslavně končí a je členem vedení, které všichni kritizují.

To staré kritizované vedení si zvolilo někoho ze svého středu...  To je góóóól !

Abych mu neházel do začátku klacky pod nohy, vypadlo z něj také něco zajímavého, řekl, že by je politici měli nechat žít a pořád je nepropírat v médiích (To by ale asi řekl každý na tomhle místě). //// Ale na druhou stranu také řekl, že se mu nelíbí, že jednotliví členové ústavu se vyjadřují v médiích, že by to měli nejdřív probrat na půdě ústavu atp. Tak by se snad mohl vyjadřovat šéf firmy, soukromé firmy, ale nikoli státní úředník, který by měl místo cenzury prosazovat volné, co nejsvobodnější prostředí (Tak trochu mi to přišlo jako malé varování z rádia směrem k zaměstnancům), a oslavovat svým způsobem a prosazovat svobodu.

Víte, připadá mi, že už jen člověk obyčejný odpoví na otázku odpovědí (Myslím doslova - Je to zelená barva? Ano / Ne). Teď se mi líbí, že tam mají odborovou organizaci...

PS: Tady někde bude archiv toho rozhovoru.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora