Fotbal? Podkopaná!

neděle 13. červenec 2014 11:55

To co vidím poslední noci na obrazovce v Brazílii jím skutečně není. Hráč přiběhne, kopne do míče a to, co se děje pak už fotbalem skutečně není. Je to spíš než kopaná, podkopaná...

Když jsme byli malé děti, nejvyšší podraz v kopané byl, když nás soupeř kopl do holeně. Nenosili jsme pod podkolenkami ty plastové chrániče, protože se to stávalo jen občas a jednou, dvakrát za zápas. Možná...

Ale teď se hráči rozběhnou a soupeře zkosí v letu, nebo mu podseknou nohy - včera jsem viděl chlapíka, jak vzal protihráče rukou pod krkem. Velký zážitek z fotbalu.

Brazílii překvapilo, jak je porazili němci. Mne už ne. Včera jsem viděl hráče Brazílie, jak byl v dobrém postavení před bránou a vedle něj spoluhráč v ještě lepším, bez obránce před sebou. Ale nepřihrál, i když v klidu mohl, raději riskl a šanci týmu na gól zahodil. Už hrají jen jako sólisté, nespolupracují, jen se snaží prosadit proti davu hráčů protivníka. Nepřihrávají, nehrají za tým, jen sólo, sólo, sóĺo. A fauly jeden za druhým jako na běžícím pásu. Tahle podkopaná nemá s fobalem už nic společného. Brazilci neprohráli ty dva zápasy proto, že jejich dva hráči byli mimo, ale že zbytek nespolupracoval a bavil svoje ego tím, že zákeřně fyzicky napadal protivníky, ale ti spolupracovali, přihrávali si a nezajímalo je kdo dá gól.

Nemyslím si, že by evropská mužstva byla lepší, možná jsou i horší, ale méně faulují a víc jim záleží na výsledku kolektivu, než na vlastní osobní slávě a proto vyhrávají. Moře brazilských sólistů narazilo na pár dobrých evropských mužstev a to je porazilo... Nic víc.

Dobře jim tak.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora