Vzorné dítě...

čtvrtek 21. srpen 2014 08:35

Dnes ráno jsem vstal, oblékl se a šel si číst noviny na pc. Bylo šest hodin, tak co dělat jiného. Mám pětiletého syna, ten ještě spal, manželka spala, tchýně a tchán spali. Jen kočky mě pronásledovaly o konzervu, aby měli co snídat.

Tak to byl literární úvod a teď k tématu. Četl jsem si a čekal, až se dům vzbudí. To se stalo někdy před osmou, tak jsem si šel zjistit, kdo tedy vstal. Synek Tomík. Seděl ve svém dětském koutku a jeho babička ho přesvědčovala, aby se svlékl z pyžama a oblékl si něco na den. A on seděl a čekal, až mu to dá. To nijak směšné není, jen si to neuvědomila, ale...

Vzal jsem pár věcí ze židle, přidal pár věcí za skříně a dal to Tomíkovi k oblečení. To už umí, tak si prostě začal brát slipíky a tílko, převrátil si tričko, které bylo naruby a pak začala ta zajímavá část. Už oblečené dítě si vzalo své tričko z pyžama, přeložilo ho napůl, začalo mu různě skládat a kombinovat dohromady rukávy. Nebylo to složené, ale na konci jeho snahy z toho byl uhledný čtvereček. Tomík si přes den dává věci na židli, takže vstal, vzal to vzorně do obou rukou, otočil se na mě, usmál se a vzorně odkráčel k té židli. A pak zvednul ruce nad hlavu a strašně prudce to tam mrsknul a zase se pomalu rozešel zpátky, stejným způsobem složil kalhoty, zase odešel k židličce a prsknul je tam, až se rozlítly.

No a pak se ne mě vítězně usmál a šel k babi, která mu dělala snídani.

Vzorné dítě, nemyslíte?

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora