Má nás za hlupáky??

pondělí 1. září 2014 09:02

To jsem si pomyslel, když jsem slyšel ta slova o tom, jak sankce Evropy a USA na nové Putinovo SSSR nefungují... Skutečně nás má všechny za takové hlupáky? To snad ne...

Vždyť sankce, ať jsou jakékoli, nefungují hned, ani za měsíc, ale třeba za půl roku, za rok... A náš pan premiér už teď ví, že tyhle první, co jsou aktivní asi měsíc, se prostě nevyplatily. To je snad jasnovidec. A nebo si myslí, že ti okolo nemyslí.

Ti chudí a normální lidé

Vždyť my všude v novinách čteme, jak se ceny evropských a amerických produktů v Rusku zvyšují, jak lidé hledají cesty k jejich nezákonné distribuci apod. Takže rostou dvě věci, nespokojenost lidí a černý trh, který negeneruje zisk vládě. To je asi dobře ne? A jak to asi bude vypadat, až se sklady vyprázdní a zboží skutečně ubude, nebo až vůbec nebude. Lidi budou naštvaní a budou vědět, že Putin a podobní mají parmazán pořád na stole, jen "oni obyčejní" ne...

A Putin prostě bude za pár let potřebovat jejich hlasy, a třeba už ho tolik lidí volit nebude. On nepotřebuje nic a nikoho v průběhu volebního období, to je diktátor a dělá si asi doslova co chce. Ale jednou za čas potřebuje svoji diktaturu zlegalizovat a to může být příště těžší. A to náš pan Sobotka nechce? To je zvláštní. Proč?

A ti ve zlaté v kleci

Stejně tak roste asi nespokojenost lidí bohatých, kteří asi mají zmrazené účty a nemohou za svou zábavou do Paříže a Londýna. Jistě i v Moskvě mají svá luxusní sídla, ale i zlatá klec je klec. Vždyť se v létě chtěli projet se svou jachtou po Karibském moři, nebo někde v tichomoří - teď mohou tak max. brázdit pobřežní vody svého SSSR. Myslím, že i tahle skupina bude dost naštvaná. Stejně tak, nemá mnoho jejich  firem z Ruska kam vyvážet, to asi bude špatné ne? Přestávají, nebo přestanou generovat zisky. A protože je tahle bohatá skupina inteligentní, ví, že Putin svým jednáním nebuduje lepší ekonomiku a lepší Rusko, ale jen svůj zářez do historie a brání své ego a nic víc. Ví to, že jim tohle jednání nic nepřinese, jen vezme. A i oni budou přemýšlet, co s tím.

Nezáleží na trpělivosti Putina, ale na trpělivosti těchto dvou skupin - chudých voličů a mocných ve zlaté kleci. Až těm trpělivost dojde, tak se vláda v SSSR změní a bude to. K tomu tyto sankce potřebujeme. To jistě pan Sobotka ví a tak ať z nás nedělá blbce, my to víme také.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora