Velké zklamání

úterý 9. září 2014 08:48

To mně napadlo, když jsem se dozvěděl výsledky ze summitů NATO a EU v minulém týdnu. NATO nepomůže Ukrajině a EU zavedlo sankce, které neuplatní. Jak odvážné.

Myslím, že Putin umřel smíchem z obou reakcí, které předvedly tyto dvě party politiků. NATO nepošle zbraně, takže jednou ty co Ukrajina má, Ukrajině dojdou. A Putin bude moci dál a dál zásobovat své zelené mužíky a separatisty na jihu. Postupně dobije území, která ho zajímají a zase si o kousek rozšíří svůj nový Sovětský svaz. No nemít Polsko, možná by mu ještě pomohlo NATO v dobývání. No naštěstí bude alespoň nějaká základna v Polsku, tak se snad Putin dál než do Ukrajiny nedostane.

A EU, to je plné opatrnosti, aby se Putin co nejmíň rozčílil a snad neudělal něco... Ale neví co. Tak zavedli sankce, které odložili, ale zavedli, aby se s nimi Putin mohl při ranní kávě seznámit a v klidu a pohodě se na ně připravil on i jeho okolí. To jsou tedy sankce!! A Franzouský president, to je borec - nejdřív prohlásil, že lodě Mistral nedodá, pak, jen že dodá, ale odloží dodání o pár dnů, nebo týdnů - taky asi podle nálady při ranní kávě. No přece byznys je byznys a miliarda euro je docela dost peněz, tak nechme "Volnost, rovnost, bratrství" odpočívat v historii a Francie zase bude mít svůj obchod jistý. To jsou ideály viďte.

Téhle generaci totiž chybí státnická rozhodnost (pro jiné - koule), kterým by udělali to co udělat mají. A to poslat na Ukrajinu zbraně a pomoc (to už měli udělat dávno) a poslat Putinovi moře sankcí najednou a ne ho na ně postupně upozorňovat krok za krokem.

Ta strašná nerozhodnost je tak evidentní a říká jen jednu věc - Putine, dělej si co chceš...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora