Nechce se jim slavit?

úterý 11. listopad 2014 18:00

Pan Zeman prý vůbec nepřijde na Národní třídu a pan Sobotka prý hned zmizí do U.S.A. Pročpak asi?

No je to takové smutné, moc aktivních a hlavně vrcholových politiků se tak nějak rozhodlo, že s námi těch 25 let od revoluce slavit nebudou a že se prostě rozjednou do pryč, nebo ještě hůře, neobjeví se mezi lidmi. A přemýšlím proč.

No napadá mě jen jedna věc, bojí se jít mezi lidi, aby se jich nezačali ptát, nebo, aby neudělali to co studenti včera v Opavě panu Zemanovi, no já být jím/jimi, taky bych se bál. A podobně to vidí asi i jiní politici, je jedno ze které strany. Protože lidé už mají stran dost. Pro mě brzy bude sprosté slovo "straník". Bylo tomu tak ostatně už za totáče, a teď se mu vrátil ten starý smysl. Nějak si nedovedu vybavit slušného straníka, ať z levicové, nebo z pravicové strany.

A tihle straníci se bojí, co by jim asi ti lidé na oslavách řekli. Je mi z toho hanba.

Bylo nebylo...

Máme tu takový příklad, je to trochu odbočka od tématu, ale hezká. Měli jsme před lety starostu z ČSSD. Byl to borec, opravil nám hospodu, chápejte - je to vesnice cca 250 obyvatel. A naše hospoda byla vždycky tak pro deset, dvacet lidí, max. ale už v ní máme bowling a snad i nějaký bazén, má nový interiér a terasu, na které snad nikdy nikdo neseděl. Prostě krása.

Opravil nám školu, jsou v ní byty. Ale obec tím krásně zadlužil. Představte si, bydlí tu především důchodci, ekonomicky aktivních lidí je tak možná třetina, možná méně. A co mě překvapilo především, za zlomek ceny si prodal sám sobě docela velké pozemky, na kterých se ještě má generace proháněla a hrála si na vojáky. Bydlím v západočeském kraji, ale náš starosta prý jezdil celá léta do Hodonína na nějaká jednání - představte si, vykázal si asi 750.000 na své cesty někam, kde asi nikdy nebyl. No paráda. A co ještě máme, to je vodovod a vlastní vodní zdroj. Prý se teď chtěl nechat zvolit proto, že nám ho chce spravovat. To jako, že my mu ho pronajmeme, třeba na sto let, aby nám ho spravoval a ještě líp nám prodával naši vlastní vodu. Prostě správná práce pro věřejnost.

Alespoň to říkala jeho volební konkurence. No poté, co tu provedl minule, bych tomu i věřil. Bydlí v Plzni, byl to bezva politik, ač žádné kulturní vzdělání nemá, byl radním pro kulturu v Plzeňském kraji, prováděl tam krásnou politku, podívejte. No a pak se na chvíli dostal do parlamentu, po téhle kauze, ze mu to už nepovedlo, a tak se zase vrací obloukem k nám... A proč? Málokdo věří, že proto, aby obci pomohl. Zvykl si na určitý standard, byl krajský radní, poslanec a co teď? No půjdu do obce, třeba si zprivatizuji vodovod...

No a to je pro mě straník, prostě borec, co si sype do kapsy, kašle na lidi a přemýšlí co by ještě kdy a kde.  A představte si, že by s námi chtěl slavit na 17. listopad, co by nám asi řekl. Nevím. Že nás má rád? No za ty peníze jistě. A teď si to přeložte z té malé vesnice do města, do kraje, do vlády a parlamentu - já se nedivím se, že s námi "naši politici" nechtějí slavit.

Co myslíte, nebyl to zářný příklad?

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora