Ty bláho!

čtvrtek 13. listopad 2014 18:49

To byl můj první výkřik v duši, který se mi promítl, když jsem si přečetl ten článek pana Jindřicha Šídla o pánovi V. K. k 17. listopadu 1989... Ty bláho!

Byl to tenhle článek, to na úvod, abyste byli v obraze...

Pan V. K. tam píše závažné věci, které mě překvapily a pobouřily, ale i tak strašně pobavily. Čtěte se mnou prosím. Pan V. K. tam napsal moře věcí, např. to, že vlastně on nebyl ten hrozný disident, to už víme. Že nebyl toho 17. v Čechách, ale vlastně byl v Rakousku, ale hlavně, že...

  • To on zakládal OF.
  • On milostivě ustanovil Václava Havla presidentem.
  • Stejně jako se milostivě ujal fce ministra financí.
  • On napsal projev pro kongres a on se pouze milostivě vzdal toho, že ho přednese Václav Havel.

No byl to zážitek. No naštěstí to byl komentář Jindřicha Šídla z Hospodářských novin. Ale náš bůh se tak poslední dobou chová a mluví přesně v tom duchu. Prostě bez něj by nebylo nic, ani stát, ani fukční ekonomika, disidenti vlastně byli jen a pouze něco jako spodina společnosti a vlastně bez něj bych nebyl ani já... No naštěstí jsem byl už na světě a pan V. K. mým tatínkem není. Ten panelákový byt, kde pan V. K. žil dobře znám. Je to milé místo v Tróji kousek nad kolejemi matfyzu. Krásné idylické prostředí, kterému chybí už jen vila. Není to panelák, ale taková série domků, kde byty jsou.

Pan Havel myslím byl v té době někde ve vězení, proto asi nikde nepracoval. Je hrozné jak pan Klaus uhnul z té milé a konzervativní stylizace do Eduarda Beneše a začíná se svými názory čím dál více přibližovat těm konspiračním a fanatickým teoriím Adama B. Bartoše. Doufám, že se dřív nebo později z úst pana V. K. dozvíme, že žádná revoluce nebyla, že to všechno udělal sám a pro nás z klidu svého obýváku, nebo ještě vyhlásil a naplánoval na silnici před domem křídou.

Dost tomu napovídá i jeho poslední názor z dnešní akce Hospodářské komory o tom, že vlastně Viktor Kožený nic neukradl a privatizace byla pro nás všechny ůspěšná... Prostě, myslím,že pan V. K. nás bude příště přesvědčovat o tom, že Stalin byl vlastně hodný pán. Ani mimozemšťané by to nedokázali lépe, prostě všechno bylo špatně, jen pan V. K. byl (a je!!!) bůh...

Ty bláho!!

Tu přeměnu pana V. K. nedokážu pochopit, jak to všechno co je a bylo špatně, je vlastně dobře. Proč prostě neužívá svůj důchod, své volné chvíle v Institutu V. K. a proč teď začal kopat do Havla a do všeho okolo. Bez něho by teď podle jeho vyjadřování nebylo nic a on reprezentoval všechno / nikdo jiný nic. To je hrozná představa, co takový sebestředný děděk dokáže, když najednou nemá co dělat, tedy co kazit. Tak začne kopat do mrtvol.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora