Partie 16.11. 2014

neděle 16. listopad 2014 12:27

Musím říct, že dnešní Partie mě skutečně pobavila. Seděl jsem doma u tv, díval se na Primu a poslouchal dva politiky, kteří se vyjadřovali k panu Babišovi a teď i k 17. listopadu. A nevycházel jsem z údivu, ostatně jako poslední dobou téměř vždycky...

První komik byl pan Zahradil, který sice je poslancem v Bruselu, ale tak nějak si neuvědomuje že je ze strany, která je už pár let za horizontem a na hranici volitelnosti. Mluvil o tom, jak je Babiš a ANO špatný, jak se snaží mít čím dál větší vliv a moc apod. A jak se to ODS a Zahradilovi nelíbí. No já bych řekl, že to už nemůže být horší, ale jen a pouze lepší. On si tak nějak neuvědomuje, co se tu poslední dobu dělo... To ODS měla moře korupčních skandálů a to ODS měla pana pana Nečase a jeho novou paní ve Strakově akademii.

Ne nemůže to být horší.

Je jistě různý problém vést státní úřad a firmu. Ale firmu vedou pragmatici a dělají praktičtější rozhodnutí, kdežto stát vedou politici, kteří ho nevedou, ale poslední léta pouze řídí jako stranickou mašinu na peníze. Tak proč ne Babiš? Protože peníze povedou jinam než do ODS a ČSSD? A proč ne? Komu to vadí. Mě ne. Mě vadí to, že ODS to dělala a ještě říkala, že to je pro stát dobře. Kdo umožnil to co se tu stalo v minulých letech? Babiš? Ne ODS a ČSSD. Věřím, že se bojí pan Zahradil...

Je těžké říct, proč šel do voleb a politiky pan Babiš, ale už teď víme, proč tam šla ODS a ČSSD - kvůli vlivu moci a kvůli osobnímu prospěchu, ne kvůli politice pro občany a stát.

No a druhý komik, trapný, byl pan Dolejš z KSČM. Ten tam říkal něco podobného, ale asi si už nepamatuje to, jak před pár lety vysvětloval provokatérovi z novin, jak za úplatek změní zákon v podstatě na objednávku... A on se teď skoro v identickém duchu vymezoval kvůli narůstajícímu vlivu pana Babiše, jestli on není ve sporu s odvětvími, které pokrývají jeho firmy. Politik, který veřejně deklaroval jednání na podnikatelskou objednávku nechodí kanálem, ale debatuje a kritizuje druhé v televizi.

Věřím, že si tohle Babiš rozmyslel a vidím jednu věc a skutečnost, pan Babiš už má všechno, tak třeba začal dělat něco pro lidi... Ale že by totéž chtěli Zahradil s Dolejšem? To si snad nemyslí už ani oni.

Já doufám, že tohle je poslední partie lidí jako jsou tihle dva.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora