"Je to čest, žádná politika"

sobota 22. listopad 2014 17:35

Jak říká exprezidentův (pana Klause) manažer Petr Macinka v reakci na udělení Ceny Jegora Gajdara za přínos v rozvoji vztahů s Ruskem...

Je to zvláštní, nevím v čem se pan Klaus tolik zasloužil, možná v tom, jak se teď a najednou zasazuje za to, aby vším, každým pohybem, každým výkřikem do tmy legitimizoval tu ošklivou agresi, kterou Putin, Kreml, Moskva vyvíjí na Ukrajinu. Ano rozvijí své vztahy s Ruskem, a snaží se nás svými výroky přesvědčit, že Putin je člověk dobrý, vstřícný a všude kam vstoupí vlastně přináší mír. Jmenujme třeba ty mírové akce v Gruzii, Čečensku, Jižní Osetii, na Krymu, atp. Tam všude svými tanky přinesl pan Putin mír.

No nevím, kdo mu to věří, já ne. Je to zvláštní, ale pořád se mi nechce uvěřit, že Putin je lidská bytost. Mě připadá jen jako stroj z KGB, který se snaží o to, aby se jeho milé SSSR zase stalo skutečností. Ale to se mu doufám nepovede. Já se stydím za výroky těch dvou pánů, myslím, že tuhle "čest" by si měl s panem Zemanem rozdělit.

Jistě má pan mluvčí pravdu, je to "čest", naprosto to není politické ocenění, jen "čest". Jedno však vím, Klaus mít sochu v Kapitolu nikdy nebude. To by totiž byla čest bez uvozovek a tu si nezaslouží, viďte.

Jak to asi musí štvát, když on dostane cenu v Rusku a Havel bystu v Kapitolu, kde se dívá Churchillovi do tváře. Když životopis Havla od Žantovského je po týdnu vykoupen a když se Klausovy spisy prodávají v Levných knihách KMa za dvacku.

Prostě je to jen "čest", ale v uvozovkách :-)

PS: K tomuto textu mě inspiroval tenhle článek.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora