Ach ty platy...

čtvrtek 27. listopad 2014 19:09

Pořád poslední dobou slyším celý den, platy poslanců, platy poslanců, platy poslanců...

... A říkám si, proč ne. Ať se zvýší, ať jsou astronomické, ale ať!!

A tady je můj názor

Ať dostanou svých třeba 100.000, ale už nic víc. Každý člověk dostává plat, a všechno si z něj platí - hypotéky, všechny poplatky, všechno oblečení, auta, nábytek, cokoli. S každou prací je spojen plat. Někdo v soukromé sféře dostává i něco navíc. A naši poslanci jsou stejně jako my, placeni za jeden úvazek, za jednu práci. Den nelze natáhnout, ať je poslanec poslancem, ať dostává plat za svůj čas, ale už za nic jiného.

Nikomu jistě nevadí velké platy poslanců, ale všem vadí všechny jejich další nezřetelné šedé příjmy. Jejich náhrady, hrazená auta, byty, jízdné, cokoli navíc. Neznám ve svém širokém okolí nikoho jiného, kdo by dostával mimo plat něco víc, než poukázky na obědy. Neznám nikoho takového.

Poslanci jsou zároveň starosty, primátory, reprezentují v různých představenstvech, státních podnicích apod. Ale nechápu jednu věc, kde před sebou mohou obhájit to, že mají deset příjmů, ale jen jeden den. Chtěl bych, aby můj poslanec seděl jako já na židli - já ve své pracovně a on ve své poslanecké lavici a pracovali jsme a dostávali svůj plat.

Ale jen jeden...

Mě nevadí velký plat poslanců, vadí mi pouze jedna věc, že jsou i něco jiného než poslanci. A chtějí za to další peníze. To mi vadí nejvíc. Můj den má jen 24 hodin - kolik asi hodin by musel mít den poslance, aby skutečně zodpovědně odpracoval všechny své ostatní úvazky, za které bere další peníze. To by mě zajímalo.

Tak trochu se za ty názory našich poslanců stydím a říkám si, jak tohle mohou obhájit před svým svědomím.

To je můj názor.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora