Šok!!

neděle 30. listopad 2014 14:02

Seděl jsem včera v podvečer u televize a díval se na nějaký film. A přišla reklamní přestávka, a reklamní masáž na vánoční dárky pro děti. A přišel velký šok!! Něco co jsem ještě neviděl...

Přišla reklama na nějakou hračku, kdy si může dítě postavit obchod - má tam výlisky zboží, výlisky obchodních pultů a polic, pokladny, košíku do supermarketu apod. A v podstatě se tu někdo snaží formou hračky/hry připravit naše dítě na to, jak nakupovat v běžném supermarketu. Možná tam bude i malá kreditka a vysvětlení k tomu, jak si založit účet v bance a jak platit v obchodě.

To považuju ne za hračku, ale za nehoráznost, kdy dítě, které si má hrát s autíčkem, nebo panenkama se ještě v době, kdy neví kolik 2+2  - v této době se ho už snaží nějaký marketingový magor vyškolit v tom, jak utrácet peníze, které nemá a ani neví jakou mají cenu a jak a kde se vydělávají apod. A ještě si za to nechá platit!!

Nemám rád Transformery a jiné hrozné dětské obludy, ale i přes tu hroznou podobu, ještě jsou to hračky. Ale tohle? Ta obludnost toho, že dítě si bude hrát tak, že se bude učit nakupovat v pěti letech v supermarketu? To snad ne!

Včera jsem procházel velký obchod s hračkami a našel jsem tam kromě moře plastikových výlisků postaviček z filmů pro děti ještě LEGO, Puzzle a Merkur. Nechci prckovi kupovat dalšího Gormita, má jich už moře, ale těším se, že mu letos, nebo příští rok koupím Merkura, ale co příště? Další výlisek? Úroveň hraček se strašným způsobem snížila a už se neorientuje na děti a jejich prospěch, výuku a zábavu, ale jen a pouze na komerční prospěch - nic víc. Víc výlisků, víc pasivních mozků, které se budou bavit tím, že budou rovnat postavičky do poliček??

Je to hrozné. Fuj...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora