Benjamin Kuras mi mluví z duše

pátek 16. leden 2015 19:45

Teď byl v Interview ČT 24 a říkal a mluvil přesně o tom, co cítím a jak vnímám tenhle současný problém s islámem já...

Říkal, že humor na hraně a s ohledem na náboženství byl v našich dějinách vždy, vyjmenoval moře autorů v průběhu staletí, kteří si z obojího náboženství dělali srandu už ve středověku i novověku. Řekl, že islám v terorismu už není islám, ale spíš záminka k páchání terorismu, že skutečné náboženství se z něj v rámci teroristických organizací vytratilo, a hlavně, že svoboda slova nemá žádné hranice.

A co se mi líbilo nejvíc bylo to, jak definoval přístup k lidem přicházejících do Evropy a praktikujících islám... Přicházejí oni k nám, ať si praktikují své náboženství, ale ať se nesnaží o to, aby se společnost v Evropě přizpůsobila jim, ale oni se musí přizpůsobit jí. Řekl, že šaríja by se měla v rámci EU zakázat stejně jako propagace fašismu, její praktikování se má stát trestným činem a muslimové, kteří chtějí žít v našem prostoru by se jí měli zříci...

Pokud chtějí své náboženství praktikovat bez jakéholi omezení až na tuto nelidskou hranu, ať ho praktikují tam, kde to lze a takovým prostorem prostě Evropa není.

Poměrně silně zkritizoval Halíka a nebral si servítky. Byla to tvrdá, ale realistická a seriózní vyjádření, která přesně korespondují s mým názorem na věc.

Pane Kurasi - díky!

Archiv pořadu viz zde...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora