Zemanovy "Šrouby do hlavy"

čtvrtek 22. leden 2015 18:35

Sedím tu a poslouchám Lucii - "Šrouby do hlavy" a říkám si, kolik jich už natloukl do hlavy pan kancléř Mynář tomu panu Zemanovi na hradě. A říkám si, kolik jich ještě bude muset být, než se ho už konečně zbaví...  

"Znám jen pár fíglů, jak se valej holkám šrouby do hlavy", to je krásná věta. Poslouchal jsem písničku a četl si o vývozu zbraní do Konga, o cestě pána z Imex Group do Asie s presidentem apod. Říkám si, jak dlouho asi ještě potrvá asi to, že i Zeman konečně pochopí, že lidé typu Kmoníčka a Mynáře by prostě neměli být na vůbec ve státní správě a už vůbec ne na hradě.

Snad to už konečně pochopí i on. Ale kdy? Co se ještě bude muset stát? Budou muset někde někoho zabít? Na začátku existence Kmoníčka na hradě mě překvapil jeho náhlý duševní a názorový obrat, ale řekl jsem si, že to prostě snad bude loajalita k presidentskému úřadu. Ale vypadá to, že ne. Že prostě je to jen schopný úředník, který hájí zájmy toho, kdo je zrovna u kormidla. To já bych nedokázal.

A to osazenstvo hradu se liší o toho co bych si představoval já - nepřipadá mi to jako vrchol české politiky a státní správy, ale spíš jako jeho spodek. Zeman sám je svými výroky sice nepříjemný, ale neškodný - alespoň zatím. Ale jeho úředníci nemají pouze své výroky, ale i činy a těmi nerepresentují svůj stát, ale škodí mu.

Z těch pár šroubů, co si do hlavy svými výroky zatloukl Zeman sám mu jeho úředníci udělají do konce jeho funkčního období celého ježka, až mu nebudou vidět vlasy. Přemýšlím, kde je ta hranice - kolik takových článků si asi budu muset přečít, než lidi jako Kmoníček nebo Mynář zmizí v propadlišti dějin a nebo alespoň z hradu.

Ale ono to nakonec dopadne jinak, o to absurdněji - Kmoníček se neztratí, ale stane se třeba velvyslancem v USA a z Mynáře se stane třeba šéf nějaké komory, nebo něčeho podobného. A to mě děsí. Vedle v každé zemi EU padne podezření a politik okamžitě ukončí svou politickou kariéru a tady se stane jen a ještě vlivnějším, místo toho, aby chodil kanály.

Kolik šroubů asi ještě bude třeba...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora