Ať už konečně vypadnou prosím

čtvrtek 5. březen 2015 08:38

To je můj názor na limit sedmdesáti let pro státní úředníky. Ať už jsou pryč. A proč?

Protože tenhle stát je jiný, má jiná pravidla, než ta, které se učili uznávat celý život. Používá jiné technologie, než jaké se učili na svých školách v šedesátých letech (to byly snad ještě a pouze sálové počítače na děrné štítky), mají jiné myšlení, jiné hodnoty, jiné principy a hlavně - tenhle stát živí jiná generace, která by jej měla také i řídit. Nemyslím, že by nás měl řídit člověk typu Zemana a Klause. Před deseti lety byli jistě o dost jiní, možná se trochu i snažili. Ale teď, jsou pouze po vlastní popularitě a prospěchu, nic jiného je v jejich sedmdesáti nezajímá. Lidé, kterým je okolo mě sedmdesát jsou milí a příjemní, ale co je to modem a simkarta a ssd neví...

Dost mě překvapilo, že podle tohoto článku, se snaží většina státích institucí zákon obejít, místo toho, aby ho prostě dodržela - je to přece zákon. Kdo by ho měl jiný dodržovat více, než stát... Zvláštní úvaha viďte.

Nic proti starším lidem nemám, ale byl bych rád, kdyby lidé, kteří téměř celý aktivní život strávili v totalitním státě už konečně odešli do důchodů, a uvolnili místo mladším. Ať si pořídí včely, nebo si konečně přečtou knížky na které neměli čas, ať se věnují vnoučatům, ale ať už náš stát prosím řídí lidé, kteří jej i živí, tedy lidé min. o generaci mladší.

A ještě jedna věc - nevěřím, že se lidé v sedmdesáti letech dokáží soustředit a pracovat stejně, jako lidé o generaci nebo dvě mladší... Stát by měl jasnou úvahou směřující v jeho prospěch říci, že prostě mladší lidé mají víc síly, aktuálnější množinu znalostí v oboru, a když už jim nebude jen dvacet, tak i ty zkušenosti nebo ne?

Děkuji.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora