Směšné volby

středa 15. říjen 2008 09:10

Před necelým měsícem jsem byl na návštěvě u příbuzných. A byl jsem tam na dvou krásných koncertech. Hráli Zelenáči a Rangers. Opravdu krásné odpoledne. Ale skoro jsme si nevšimli, že to byl předvolební mýtink...

 Jeli jsme okolo autobusem, a když jsme uviděli Vyčítala, vylezli jsme a v klidu a pohodě poslouchali krásné staré evergreeny. Byl to nádherný koncert. Jen mi ho zkazila ta nálada a drzost těch lidí co ho pořádali. Za celé dvě hodiny co jsme tam byli - 2x vystoupil nějaký kandidát a pozdravil a představil se. Žádný program, žádné sliby - nic. Jen věta, tu si pamatuju skoro přesně: "Nebudu vás obtěžovat nějakými politickými řečmi - bavte se dobře..."

Proč to píšu. Chtěl jsem si to nechat pro sebe, ale v iDnes.cz včera zveřejnili článek s plakátem politika, kde je fotka náměstí a politik s prstem ukazujícím na dům. Jo a pod ním nápis: "Tady bydlím".

Politcké strany nás začali považovat né za občany, ale za automaty na volbu do sféry moci. Už nám ani nic neslibují ani se nesnaží nijak zaujmout. Všechny politické strany čistě pro formu nastíní nějaký program, kde evidentně nesplní co slíbí. Je to zřejmé. My to víme, oni to vědí. Už se pak ani neobhajují, stačí pár slov - sorry, ono to nevyšlo. Možná za, vlastně manama (nevím jak se to píše)... Ale Alespoň něco. To byly minulé volby.

Ale letos, žádné balíčky, žádné sliby, nic. Jen smlouva na kapelu a prst. A přijďte k volbám, zvolte mě a pak zase až do příštích voleb neotravujte.

Je jen jedno místo, kde to nejde - malé vesnice. Tam se lidi buď snaží na obecních úřadech něco dělat (natolik, nakolik to lze), nebo se prostě zostudí tak, že je sousedi  donutí lézt kanálem. Ale to senátorům a krajským představitelům nehrozí a tak stačí prst a kapela...

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora