Pár míčků přes hradbu...

středa 13. květen 2009 09:37

...a máme problém. Teď jsem si přečetl, že v případě, kdy nám upadne něco na cizí pozemek, může si proto člověk přijít. V hlavě mi začaly vznikat během pár vteřin hrozné scénáře. To je paragraf, který se dá krásně využít téměř k čemukoli. Stačí hodit něco za plot...

Přesné znění toho kusu článku je: "Na pozemek souseda spadl míč vašich dětí nebo mu tam zalétl váš roj včel. V těchto případech, kdy člověk jde pro svou věc, má podle návrhu nového občanského zákona právo na cizí pozemek vstoupit."

A teď co z toho může vyplynout? Téměř neomezený přístup na váš pozemek. Od kohokoliv. Stačí si sebou vzít něco pro co si můžete za plot legálně dojít. I cizí člověk si přece může zadriblovat u vás před domem. A co když mu upadne náhodou míč za plot? A co když je to náhodou někdo, kdo...

...vám něco dluží (třeba facku), nebo vy dlužíte jemu, nebo potřebuje nejaký váš předmět, nebo vám u vás potřebuje provést něco proti vaší vůli, nebo potřebuje zjistit něco co nechcete, aby věděl někdo jiný. Těch "nebo" je.

A co víc, z těchto kroků přes plot vznikají další situace, které by prostě nastat nemusely. Stačilo by respektovat právo zákazu vstupu na cizí pozemek. Nebo tu časem mohou stát s míčkem sousedi a házet nám ho do zahrady vždycky, když nebudeme doma a pak nám náhodou šlápnou na hrábě a budou po nás vymáhat peníze za ublížení na těle. Legrace viďte. Ale podobně absurdní situace budou nastávat. Ale budou nastávat i jiné. Na náš pozemek budou moci přicházet lidé, které bychom ve svém okolí nechtěli vidět na vzdálenost několika stovek kilometrů. Ale oni přijdou, mírně se rozkročí, dají si ruce v bok, usmějí se, budou si pohazovat s tím tenisákem co jim "spadl přes plot" a jako v tom filmu řeknou:"Ale když už jsme tady, tak co kdybyste nám vrátil těch pár milionů..." A bude to.

Pár řádky poskytnete nejen možnost skočit přes plot pro míč dítěte, ale i tunu situací, které neměly nastat, budou nepříjemné a hlavně - budou v naprostém rozporu se zájmy vlastníka toho pozemku za plotem.

Ale hlavně, že si budu moci skočit pro míček...

Viz. také článek.

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora