TOP jen s TOP a nebo ne?

pátek 12. červen 2009 09:37

Vcera jsem si našel web nověv znikající strany TOP 09. Web nic moc, ale poskytl zajimavé informace. Strana se musela připravovqat měsíce dopředu. Tak minimálně půl roku. Možná víc. Vznikl web, ten má redakční systém od renomované společnosti. Kalousek má zaregistrovanou ochrannou známku apod. Ale to je teď už všeobecně známo. Mě zajímala jiná věc, co se bude dít při volbách...

Je legrační, jak do již připraveného projektu nastupují staří političtí profesionálové. Koho Kalousek, nebo média jmenovali - stal se automaticky "členem přípravného výboru". Strana má stanovy, má kanceláře po republice, má všechno co je k jejímu fungování třeba. Nepotřebuje přípravný výbor. Nemá jen jedno jediné - kandidátku do voleb.

Proč tam asi ti staří politici lezou? Asi by se příště nevešli na kandidátní listinu na příští volby. To jedině. Že by měli najednou jiný názor, to pochybuji. Kdyby ano, udělali by podobný krok již dávno. A nebo mají takové názory, které teď Kalouskova strana propaguje, ale nehájili je v parlamentu. Pak jsou pokrytci a zbabělci. A proč by nás měli reprezentovat zrovna takoví lidé? Nevidim důvod.

Zajímá mě jiná věc. Jestli si Kalousek vsadí na tyto lidi, nebo jestli dosadí na kandidátku třeba mě, nebo někoho politikou naprosto nedotčeného, někoho, kdo by skutečně zkusil propagovat nové názory, aniž by se musel opět po Xté přetvařovat. Pokud budou na kandidátce na prvních místech lidé kvalitní, ale naprosto jiní, než "členové přípravného výboru", pak je určitá možnost, že bych tu stranu třeba i volil. Ale jinak mě naprosto nezajímá. Jen budu pozorovat jak se potácí na řádcích komentátorů v novinových sloupcích. Ničím jiným mě nezaujme.

A ještě by mě zajímala jedna věc - když se teď přihlásím, stanu se "členem přípravného výboru"?

Tom Vild

Tom Vild

Tom Vild

Grafik, vodák a kuřák dýmky.

Chci se zalogovat
Seznam bloggerů
Žebříčky článků

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora